Cognosce te ipsum.

facebookHASŁO  ROKU  SZKOLNEGO  2018/2019:   "UMYSŁY, PODOBNIE JAK SPADOCHRONY, FUNKCJONUJĄ PRAWIDŁOWO, KIEDY SĄ OTWARTE" Thomas Dewar

III Liceum Ogólnokształcące

Uczniowie III LO w etapie okręgowym XLIV Olimpiady Geograficznej

Wśród zakwalifikowanych do etapu okręgowego XLIV Olimpiady Geograficznej uczniów znalazło się aż czworo z naszego liceum, a mianowicie: Ola Kasałka i Kinga Marciniak z kl. 2a, Adrian Sitarz z kl. 3e (po raz drugi w etapie okręgowym) oraz Izabela Zimniak z kl. 2b (po raz drugi w etapie okręgowym).

Po pierwszej części nasza młodzież zdobyła bardzo wysokie lokaty, a praca badawcza Izabeli Zimniak zdobyła najwyższą ilość punktów w całym okręgu. Fakt kwalifikacji 4 wychowanków z naszego liceum jest tym bardziej sukcesem, gdyż do etapu okręgowego zakwalifikowało się tylko 65 uczniów z całej Wielkopolski, w tym 5 z Ostrowa Wielkopolskiego. Teraz przed młodymi geografami wielkie wyzwanie i trud przygotowania przed wyjazdem do Poznania.

Etap okręgowy XLIV Olimpiady Geograficznej odbędzie się w dniach 9-11 lutego 2018 r. na Wydziale Nauk Geograficznych i Geologicznych Uniwersytetu im. Adama Mickiewicza w Poznaniu. Uczniów do Olimpiady przygotowuje pan Przemysław Zimniak.

c

III Liceum Ogólnokształcące


ul. Wojska Polskiego 17
63-400 Ostrów Wielkopolski


tel. 62 736 24 94
fax. 62 591 95 38
e-mail: sekretariat@3liceum.pl

Sekretariat szkoły czynny:

codziennie w godzinach

7.30-15.30

Wyszukaj w serwisie