matura tuż-tuż...

facebookHASŁO  ROKU  SZKOLNEGO  2017/2018:   "KOCHAĆ  I  WYMAGAĆ"

Uroczystość pożegnania absolwentów

W piękny, ciepły, słoneczny, kwietniowy poranek wszyscy tegoroczni absolwenci III Liceum zebrali się w auli szkoły… Tak mogłaby się zaczynać ta historia. I pewnie by się tak właśnie zaczęła, gdyby pogoda nie spłatała figla. Tak naprawdę poranek owszem, był kwietniowy, ale ponury, chłodny i bardzo deszczowy. Pogoda wydała się dostosować do charakteru uroczystości, która odbywała się tego dnia w auli szkoły – pożegnania absolwentów.

Były łzy wzruszenia, wspomnienia wspólnie spędzonych chwil, zdjęcia. Wszystkich Abiturientów pożegnano symboliczną różą.

Zgodnie ze szkolną tradycją odbyło się Ślubowanie na Sztandar Szkoły oraz powołanie nowych członków Pocztu Sztandarowego. Uczniów szczególnie wyróżniających się wynikami w nauce, pracą społeczną i sukcesami sportowymi wpisano do Księgi Honorowej. Wzruszającą mowę wygłosili Dyrektor szkoły pani Maria Tomalak oraz Starosta Ostrowski pan Paweł Rajski, a także prezes Stowarzyszenia Absolwentów III LO pan Marek Czemplik, który zachęcał tegorocznych maturzystów do zasilenia szeregów Stowarzyszenia. Głos zabrali także przedstawiciele samych Absolwentów oraz uczennica klasy drugiej.

W części nieoficjalnej w dobry humor wprawiła nas klasa 2A wraz z opiekunką panią Katarzyną Więcławik przygotowanym przez klasę przedstawieniem, którego scenariusz napisała uczennica Ania Gołacka. Tego dnia ostatni raz w tym składzie jako uczniowie naszej szkoły wspaniały koncert dała grupa „Niedograni”. Chłopców z zespołu publiczność pożegnała gromkimi brawami i owacjami na stojąco.

Absolutorium to wspaniała okazja, aby w obecności zaproszonych gości, w tym rodziców, podziękować osobom, które dzięki swoim działaniom zapiszą się w naszej wdzięcznej pamięci. Pani Dyrektor Tomalak w swojej mowie szczególne słowa podziękowania skierowała do następujących tegorocznych absolwentów:

- Filip Duczmal – aktywny, kreatywny, wszechstronnie utalentowany, przewodniczący Samorządu Uczniowskiego, szkolny św. Mikołaj, który swoją pasję do muzyki i wiele zajęć pozaszkolnych potrafił pogodzić z nauką uzyskując bardzo dobre wyniki.

- Michał Pawlak – harcerz i społecznik, szkolny fotograf, redagował szkolne konto na Facebooku.

- Miłosz Ziemiański – niestrudzony animator Szkolnej Ligii Szachowej.

- Waldemar Rosik, Patryk Szczepaniak i Miłosz Kurzawa – pracownicy szkolnego radiowęzła.

- Wiktoria Świtała – niestrudzona, bardzo aktywna działaczka Szkolnego Kola Wolontariusza; warto podkreślić, że Wiktoria przez 3 lata nie opuściła ani jednego dnia nauki w szkole.

- Julia Szczepanek i Aleksandra Mazurek – sportsmenki, które osiągnęły wiele sukcesów.

- Katarzyna Kamzol, Weronika Wasilewska, Daria Wojtczak, Klaudia Zybała i Emilia Piaskowska – chórzystki, które przez trzy lata pełne pasji i zaangażowania aktywnie udzielały się w szkolnym chórze.

- Michał Gąsiorek – aktor i autor tekstu, reżyser dwóch kolejnych, szkolnych musicali, które odbiły się gromkim echem wśród szkolnej i lokalnej społeczności. Nietuzinkowy, pełen niezłomnego entuzjazmu i pomysłowości, zawsze gotowy do ciężkiej, kreatywnej pracy.

- Patrycja Błoch i Michał Sokół - wspaniali konferansjerzy, którzy prowadzili niejedną uroczystość rozpoczęcia czy zakończenia roku szkolnego.

- Wiktoria Stawska – przemiła, o wysokiej kulturze osobistej i kulturze słowa uczennica, wielki talent krasomówczy.

- Filip Duczmal, Damian Jędraszczyk, Kacper Wysocki, Mateusz Ziętek, Piotr Zuchowski – pogodni, sympatyczni, niezwykle utalentowani chłopcy ze szkolnego zespołu „Niedograni”. Mistrzowie kreacji muzycznych i choreograficznych, niedograni, ale zgrani, kreatywni i zaangażowani ambasadorowie naszej szkoły.

- Jakub Łukaszczyk, Marta Figiel i Weronika Wawrzyniak – członkowie szkolnego Pocztu Sztandarowego, którzy zawsze z dumą i oddaniem prezentowali nasz szkolny symbol na wielu uroczystościach szkolnych, powiatowych, miejskich i kościelnych.

„Drodzy Państwo, uwierzcie że lista osób, które chciałabym w tym miejscu przywołać jest długa, bo i sukcesów tej szkole nie brakuje.” – podsumowała Pani Dyrektor i dodała: „To wszystko, co pozostawiacie po sobie to przede wszystkim sukcesy, które przysporzyły sławy i dobrego imienia szkole. Dokumentują to zdobyte przez Was liczne dyplomy, puchary, nagrody, które przechowywane będą w szkole z należytą starannością.”

Życzymy Wam, drodzy Absolwenci, zdanej Matury, samych sukcesów w dalszych etapach Waszych edukacyjnych zmagań i satysfakcji z wykonywanej pracy w przyszłości. I mamy cichą nadzieję, że spotkamy się na kolejnym wielkim Zjeździe Absolwentów III LO!