drzwi otwarte - 2 marca 2018 12.00-18.00

facebookHASŁO  ROKU  SZKOLNEGO  2017/2018:   "KOCHAĆ  I  WYMAGAĆ"

V Igrzyska Wiedzy i Umiejętności w III LO

W Mikołajki, 6 grudnia, III Liceum Ogólnokształcące w Ostrowie Wielkopolskim gościło ponad 170 gimnazjalistów z 18 szkół powiatu ostrowskiego i nie tylko.

Wszystko za sprawą V już edycji odbywających się pod Honorowym Patronatem Starosty Ostrowskiego pana Pawła Rajskiego Igrzysk Wiedzy i Umiejętności. Igrzyska to seria konkursów i zawodów sportowych (konkurs matematyczny MatLoGim, językowy „Lingwista Powiatu Ostrowskiego”, wiedzy biologiczno-chemicznej „Chemiczny Robaczek”, a także zawody „Aktywny GIM-fitness” i Zawody Pływackie o Puchar Dyrektora III Liceum”) przeznaczonych dla uczniów szkół gimnazjalnych i od bieżącego roku szkolnego również podstawowych. W tym roku zorganizowany został także dodatkowy konkurs na prezentację multimedialną lub filmik pt. „Powiat Ostrowski – tu chcę zostać.” Tradycyjnie też Igrzyska wyłoniły Omnibusa, czyli ucznia prezentującego największą wiedzę z różnych dziedzin. Tematami przewodnimi tegorocznych zmagań w ramach konkursu „Omnibus” były miłość oraz wymaganie. Nawiązywały one do tegorocznego hasła roku szkolnego w III LO „Kochać i wymagać.”

Tradycyjnie Igrzyskom towarzyszyły także inne imprezy, takie jak koncert wspaniałego chóru szkolnego, występy niezwykle utalentowanych solistów i instrumentalistów, spacer po szkole z przewodnikami, jak również wystawa zdjęć „Z miłości do III LO”.

Podczas gdy uczniowie zmagali się z zadaniami konkursowymi, nauczyciele-opiekunowie uczestniczyli w warsztatach pt. „Dobre praktyki związane z wprowadzeniem w szkole mediacji rówieśniczych. Przykłady scenariuszy”, które przeprowadził przedstawiciel zespołu mediatorów rówieśniczych i szkolnych pan Piotr Szczepaniak, nauczyciel historii oraz wiedzy o społeczeństwie w III LO.

Warto dodać, że konkurs matematyczny MatLoGim oraz poczęstunek dla uczestników i ich opiekunów został sfinansowany w ramach projektu „Matematyka jest fajna” realizowanego w ramach programu mPotęga Fundacji mBanku.

Koordynatorem V Igrzysk Wiedzy i Umiejętności w III Liceum była Małgorzata Wawrzyniak-Pastuszak, nauczycielka języka angielskiego.