Maturzyści! Powodzenia! :)

facebookHASŁO  ROKU  SZKOLNEGO  2018/2019:   "UMYSŁY, PODOBNIE JAK SPADOCHRONY, FUNKCJONUJĄ PRAWIDŁOWO, KIEDY SĄ OTWARTE" Thomas Dewar

III Liceum Ogólnokształcące

VII Powiatowy Konkurs Geograficzny

W środę 28 lutego 2018 roku w auli III Liceum Ogólnokształcącym w Ostrowie Wielkopolskim odbył się VII Powiatowy Konkurs Geograficzny dla uczniów szkół gimnazjalnych. W konkursie wzięli udział uczniowie ze szkół gimnazjalnych z terenu miasta Ostrowa Wielkopolskiego oraz gimnazjów położonych w ościennych gminach powiatu ostrowskiego.

Do VII edycji konkursu pod hasłem „Ameryka Południowa” zakwalifikowało się blisko 40 gimnazjalistów z 12 gimnazjów powiatu ostrowskiego. Zadaniem uczniów było rozwiązanie quizu geograficznego, składającego się z 40 pytań obejmującego zagadnienia geografii fizycznej i społeczno-ekonomicznej Ameryki Południowej.

Laureatkami VII edycji konkursu zostały: Benita Bartczak z Gimnazjum w Sieroszewicach (1 miejsce), Magdalena Woźniak z Gimnazjum Nr 1 w Ostrowie Wielkopolskim (2 miejsce), Marta Rauk i Olga Hypka z Gimnazjum Nr 1 w Ostrowie Wielkopolskim (ex aequo 3 miejsce).

Wyróżnienia otrzymali: Angelika Pietrzak z Gimnazjum w Sieroszewicach, Kamila Mielcarek z Gimnazjum w Lewkowie, Marcelina Głowacka z Gimnazjum Sióstr Salezjanek w Ostrowie Wielkopolskim, Anna Kaczyńska z Gimnazjum w Korytach, Maria Pacyna z Gimnazjum w Jankowie Przygodzkim, Patrycja Woźniak z Gimnazjum w Wielowsi, Patrycja Smektała z Gimnazjum nr 4 w Ostrowie Wielkopolskim, Marta Żyłka z Gimnazjum Sióstr Salezjanek w Ostrowie Wielkopolskim oraz Karol Szustakiewicz z Gimnazjum w Świecy.

Wszystkim uczestnikom konkursu wręczono dyplomy. Laureaci i osoby wyróżnione otrzymały nagrody rzeczowe ufundowane przez Radę Rodziców działającą przy III Liceum Ogólnokształcącym w Ostrowie Wielkopolskim.

Autorami zadań i organizatorami VII edycji konkursu byli nauczyciele geografii III LO: pani Donata Kasprzak i pan Przemysław Zimniak.

 Powiatowy Konkurs Geograficzny dla uczniów szkół gimnazjalnych powiatu ostrowskiego został zapoczątkowany w 2012 roku w naszej szkole.

 

c

III Liceum Ogólnokształcące


ul. Wojska Polskiego 17
63-400 Ostrów Wielkopolski


tel. 62 736 24 94
fax. 62 591 95 38
e-mail: sekretariat@3liceum.pl

Sekretariat szkoły czynny:

codziennie w godzinach

7.30-15.30

Wyszukaj w serwisie