Carpe diem! :-)

Warsztaty dziennikarskie

5 marca 2018 r. uczennice klasy 1e – redaktorki gazety szkolnej „Ad rem” miały niepowtarzalną okazję wzięcia udziału w Jubileuszowych Warsztatach Dziennikarskich w I Liceum Ogólnokształcącym w Ostrowie Wielkopolskim.

Składały się one z dwóch części: wykładowej i warsztatowej. Gościem specjalnym był dr Rafał Dymczyk- wykładowca na Uniwersytecie im. A. Mickiewicza w Poznaniu, właściciel biura podróży oraz zapalony podróżnik. Nasze uczennice spotkały się także z dziennikarką Radia Eska, Barbarą Źródlewską-Olejnik, która poprowadziła część praktyczną – uczyła nagrywania materiału i robienia setki.

Natomiast 12 marca dziennikarze szkolnej gazety „Ad rem” spotkali się w naszej szkole z Panią Jolantą Sułecką - właścicielką tygodnika „Kurier Ostrowski”, która zapoznała ich ze zmianami, jakie wprowadza w gazecie. Na pierwszy rzut oka można zauważyć unowocześniony wygląd. Kurier chce również wyróżnić się ścisłą współpracą z czytelnikami. Dla tego celu powstała nowa rubryka - Klub MMS. Na jej łamach drukowane są wypowiedzi MĄDRZE MYŚLĄCEGO SENIORA oraz MŁODZIEŻY MYŚLĄCEJ SAMODZIELNIE. Dzięki temu czytelnicy mogą wziąć udział  w tworzeniu gazety, wysyłać własne teksty, opinie i komentarze, które zostaną tam opublikowane.

Wszystkie zajęcia były bardzo ciekawe i na pewno pomogą uczniom w pracy dziennikarskiej oraz rozwijaniu pasji.