drzwi otwarte - 2 marca 2018 12.00-18.00

facebookHASŁO  ROKU  SZKOLNEGO  2017/2018:   "KOCHAĆ  I  WYMAGAĆ"

Warsztaty matematyczne

W przedszkolu „Maluszek” zostały przeprowadzone warsztaty matematyczne "Od smyka do matematyka" w związku realizacją projektu „Matematyka jest fajna” w ramach ogólnopolskiego programu mPotęga.

Dziewczyny z klasy matematycznej 2A przygotowały pomoce niezbędne do przeprowadzenia trzech ćwiczeń. W piątek 24 listopada dziesięć wolontariuszek bawiło się matematyką z grupą pięcio i sześciolatków pod opieką nauczycielek nauczania początkowego oraz przy merytorycznym wsparciu pani Anny Zielezińskiej i pani Anny Giernalczyk.

Liczenie, porządkowanie, porównywanie, rozpoznawanie, przyporządkowywanie, udzielanie odpowiedzi, zadawanie pytań, systematyczność, cierpliwość, kreatywności, samodzielność, praca w grupie - takie umiejętności ćwiczyły niezmiernie aktywne przedszkolaki wraz ze starszymi koleżankami. A odbywało się to w czasie rysowania, śpiewania, ćwiczeń ruchowych oraz manualnych, które dzieciaki wykonywały pod troskliwym okiem uczennic. Pracowano w kilku grupach liczących 6 maluchów i 2 licealistki.
W trakcie tego przemiłego spotkania nasi uczniowie dowiedzieli się, że przedszkolaki potrafią liczyć nie tylko do 10. Świetnie czynią to aż do 100, poza tym rozpoznają liczby dwucyfrowe, potrafią zapisać liczbę sto, tysiąc a nawet milion. Są również takie, które potrafią dodawać i odejmować, a także intuicyjnie rozumieją pojęcie zera.

A takie cudowne dialogi toczyły się w trakcie zajęć:

PRZEDSZKOLAK:
- Czy Pani wie jaka jest największa liczba?

UCZENNICA III LO:
- Nie, a Ty wiesz?

PRZEDSZKOLAK:
- Tak. To jest nieskończoność. Tata mi powiedział, że ona jest na końcu takiej kreski. A na drugim końcu tej kreski jest minus nieskończoność.

Chyba rośnie matematyk.

Cały projekt „Matematyka jest fajna” został przygotowany przez nauczycielkę matematyki panią mgr Iwonę Wendt. Jego realizacja rozpoczęła się we wrześniu 2017 roku, natomiast skończy w grudniu 2017.