24 marca - Narodowy Dzień Życia

Warsztaty mediacyjne

7 marca 2019 roku w naszej szkole zorganizowane zostały warsztaty mediacyjne dla uczniów ze Szkoły Podstawowej nr 2 w Ostrowie Wielkopolskim.

Przygotowano je z okazji drugiej rocznicy uruchomienia Powiatowego Centrum Mediacji Rówieśniczych przy III Liceum Ogólnokształcącym. Spotkanie miało charakter roboczy, zaś warsztaty prowadzili nasi uczniowie – mediatorzy rówieśniczy z klas drugich i trzecich. Warsztaty otworzyła pani Dyrektor Maria Tomalak, która przypomniała historię powstawania centrum, zaś gość, pani Agnieszka Ciekalska, konsultant ds. wychowania i profilaktyki ODN w Kaliszu rozmawiała z uczniami o konflikcie. Na zakończenie nasi goście odwiedzili pomieszczenie Centrum Mediacji Rówieśniczych.