Cognosce te ipsum.

facebookHASŁO  ROKU  SZKOLNEGO  2018/2019:   "UMYSŁY, PODOBNIE JAK SPADOCHRONY, FUNKCJONUJĄ PRAWIDŁOWO, KIEDY SĄ OTWARTE" Thomas Dewar

III Liceum Ogólnokształcące

WEBINARIUM SGH W III LO

We wtorek 27 marca 2018 r. klasy akademickie SGH w uczestniczyły w wideokonferencji z partnerską uczelnią - Szkołą Główną Handlową w Warszawie.

Zajęcia miały charakter webinarium zorganizowanego przez SGH wyłącznie dla kilku wybranych szkół w Polsce. Wtorkowe webinarium pt. "Inspirujące strategie przedsiębiorstw" poprowadził pan Bartosz Majewski - Dyrektor Centrum Przedsiębiorczości i Transferu Technologii.
Uczniowie klas 1A i 2A mieli możliwość wysłuchania wykładu dotyczącego prowadzenia działalności gospodarczej w mikro- i makro-otoczeniu, z wykorzystaniem różnych strategii i prognozowania, a następnie zadawali ciekawe pytania związane z analizą otoczenia przedsiębiorstw, m.in.: (Kacper, 2A) Czy statystycznie jest więcej przedsiębiorstw o strategii
kosztowej czy jakościowej? Jaką strategię wybrałby Pan dla swojej firmy? (Agnieszka, 2A) Czy źródłem sukcesu może być np. agresywna strategia marketingowa? Okazało się, że nasi uczniowie byli najaktywniejszą grupą uczestniczącą w wykładzie, w dodatku jedna z uczennic zainspirowała się tym wirtualnym spotkaniem i spróbuje swoich sił biznesowych w stworzeniu biznesplanu dla studia tatuaży.
Zajęcia rozpoczęły cykl spotkań online III LO z partnerską uczelnią w Warszawie. Pierwsze spotkanie uczniowie ocenili prawie jednogłośnie na 4 "gwiazdki" w pięciostopniowej skali.

c

III Liceum Ogólnokształcące


ul. Wojska Polskiego 17
63-400 Ostrów Wielkopolski


tel. 62 736 24 94
fax. 62 591 95 38
e-mail: sekretariat@3liceum.pl

Sekretariat szkoły czynny:

codziennie w godzinach

7.30-15.30

Wyszukaj w serwisie