Carpe diem! :-)

Wernisaż naszego absolwenta

W piątek 6 kwietnia w ramach 31. Międzynarodowego Przeglądu „Wszyscy Śpiewamy na Rockowo” w Galerii PIK Ostrowskiego Centrum Kultury odbył się wernisaż prac fotograficznych naszego absolwenta pana Jakuba Janeckiego.

Wystawę otworzył dyrektor OCK - pan Sebastian Górski.  Następnie kilka słów powiedział pan Janusz Stefański, współwłaściciel firmy Prestige MJM, także absolwent naszego liceum. Potem głos zabrał bohater wydarzenia, który, nie kryjąc wzruszenia, ciepło podziękował zarówno rodzicom za wsparcie, jak i innym osobom za wszelką okazaną pomoc. Na wernisażu obecni byli również uczniowie, absolwenci oraz dyrekcja i nauczyciele III LO.

Zdjęcia stanowią swoistą relację z ponad 40 koncertów zorganizowanych przez agencję Prestige MJM, w której pan Jakub pracuje jako oficjalny fotograf. Wystawa jest tylko wycinkiem z jego imponującego portfolio. W jego zbiorach znajdziemy zdjęcia wielu gwiazd przede wszystkim światowego formatu. Od Roda Stewarta, Andrei Bocellego, Bryana Adamsa, Ennio Morricone i Lionela Richie począwszy poprzez zespoły: Bon Jovi, Linkin Park, Queen i Scorpions, a na Justinie Timberlake'u, Jennifer Lopez i Justinie Bieberze skończywszy. Niezwykły zmysł artystyczny i dobre oko młodego fotografa powodują, iż jego zdjęcia mają wyjątkową moc, a każdy kadr jest unikatowy.