matura tuż-tuż...

facebookHASŁO  ROKU  SZKOLNEGO  2017/2018:   "KOCHAĆ  I  WYMAGAĆ"

Wiedza o krajach anglojęzycznych to dla nich „A PIECE OF CAKE”!

Dnia 22 marca 2018 r. w Liceum Ogólnokształcącym Sióstr Salezjanek w Ostrowie Wielkopolskim odbył się finał III Powiatowego Konkursu Wiedzy o Krajach Anglojęzycznych pod patronatem Senatora RP Łukasza Mikołajczyka.

W finale brały udział dwie uczennice III LO: Nicole Gajewska, kl. 2B i Kinga Marciniak, kl. 2A, które wcześniej okazały się najlepsze w szkolnych eliminacjach (obie również w zeszłym roku uplasowały się na czołowych miejscach finału II edycji tego konkursu).

Finał był 2-etapowy: test pisemny, do którego przystąpili wszyscy uczestnicy i który wyłonił 10 uczestników etapu ustnego, czyli ścisłego finału. Wśród nich znalazły się także obie nasze uczennice. Ścisły finał miał formułę „po dwóch błędach - goodbye”. Liczniki punktacji z etapu pisemnego zostały wyzerowane i po emocjonujących 5 rundach pytań oraz dogrywce team z III LO zdominował podium! Nicole zajęła I miejsce, a Kinga uplasowała się na III miejscu.

Serdecznie gratulujemy! – Tym bardziej, iż wiedza niezbędna do zdobywania czołowych miejsc w tym konkursie obejmuje wiele dziedzin związanych z krajami anglojęzycznymi, takich jak: historia, geografia, ważni lub sławni ludzie, polityka, instytucje, muzyka, film, sztuka, sport, tradycje i zwyczaje, symbole.

Good job, ladies! :)