Cognosce te ipsum.

facebookHASŁO  ROKU  SZKOLNEGO  2018/2019:   "UMYSŁY, PODOBNIE JAK SPADOCHRONY, FUNKCJONUJĄ PRAWIDŁOWO, KIEDY SĄ OTWARTE" Thomas Dewar

III Liceum Ogólnokształcące

Wiedza o krajach anglojęzycznych to dla nich „A PIECE OF CAKE”!

Dnia 22 marca 2018 r. w Liceum Ogólnokształcącym Sióstr Salezjanek w Ostrowie Wielkopolskim odbył się finał III Powiatowego Konkursu Wiedzy o Krajach Anglojęzycznych pod patronatem Senatora RP Łukasza Mikołajczyka.

W finale brały udział dwie uczennice III LO: Nicole Gajewska, kl. 2B i Kinga Marciniak, kl. 2A, które wcześniej okazały się najlepsze w szkolnych eliminacjach (obie również w zeszłym roku uplasowały się na czołowych miejscach finału II edycji tego konkursu).

Finał był 2-etapowy: test pisemny, do którego przystąpili wszyscy uczestnicy i który wyłonił 10 uczestników etapu ustnego, czyli ścisłego finału. Wśród nich znalazły się także obie nasze uczennice. Ścisły finał miał formułę „po dwóch błędach - goodbye”. Liczniki punktacji z etapu pisemnego zostały wyzerowane i po emocjonujących 5 rundach pytań oraz dogrywce team z III LO zdominował podium! Nicole zajęła I miejsce, a Kinga uplasowała się na III miejscu.

Serdecznie gratulujemy! – Tym bardziej, iż wiedza niezbędna do zdobywania czołowych miejsc w tym konkursie obejmuje wiele dziedzin związanych z krajami anglojęzycznymi, takich jak: historia, geografia, ważni lub sławni ludzie, polityka, instytucje, muzyka, film, sztuka, sport, tradycje i zwyczaje, symbole.

Good job, ladies! :)

Galeria zdjęć

c

III Liceum Ogólnokształcące


ul. Wojska Polskiego 17
63-400 Ostrów Wielkopolski


tel. 62 736 24 94
fax. 62 591 95 38
e-mail: sekretariat@3liceum.pl

Sekretariat szkoły czynny:

codziennie w godzinach

7.30-15.30

Wyszukaj w serwisie