Carpe diem! :-)

Wszyscy mamy pozytywne ADHD :)

14 grudnia nasi wolontariusze świętowali swój dzień, a także podsumowali ostatni rok działań, a działo się bardzo dużo.

Od ostatniego podsumowania minął rok, a wspomnień wszystkich działań nie udało nam się zmieścić w jednej godzinie lekcyjnej. Opowiadaliśmy niesamowite historie z wolontariatów (tak Karol – Twoja przebiła wszystkie), bo dzięki wolontariatowi rozwijamy się, poznajemy ludzi, ćwiczymy języki obce, ciągle coś zajadamy (wolontariusz jest wiecznie głodny), ciężko pracujemy (w wolontariacie doba jest pojęciem względnym i zaczyna się na początku pracy, a kończy po wykonaniu zadania), ale przede wszystkim usamodzielniamy się i POMAGAMY. To właśnie wsparcie udzielone drugiej istocie jest magnesem, który pociąga i przyciąga do działania. Na co dzień naszych wolontariuszy można spotkać w szpitalu, schronisku dla zwierząt, świetlicy socjoterapeutycznej i w wielu miejscach.

Postarajmy się usystematyzować to, co udało nam się zdziałać i zacznijmy od początku – w grudniu 2016 roku pomagaliśmy w organizacji wielu wigilii (Hospicjum św. Józefa, szpitalik na ul. 3 Maja, Dzienny Dom „Senior-Wigor” itd.), a potem były ferie w zaprzyjaźnionym stowarzyszeniu i integracja z Klubem Seniora „Złoty Wiek”. W lutym przyszedł czas na pokój zagadek podczas Drzwi Otwartych oraz zbiórkę zabawek dla szpitalika. Z kolei marzec to 10 PKO Półmaraton w Poznaniu i nasz autorski projekt „Kochaj Życie”, który został wyróżniony w ogólnopolskim konkursie Sanepidu, a my spędziliśmy 2 niezapomniane dni w stolicy. Kwiecień rozpoczęliśmy Dniem Świadomości Autyzmu i w tym miejscu pozdrawiamy zaprzyjaźnione mamuśki. Potem jeszcze była Żonkilowa Niedziela Towarzystwa Przyjaciół Chorych Hospicjum św. Józefa. Z kolei w maju wybraliśmy się do Poznania na PaTpiknik, podczas którego zorganizowaliśmy naszą grę terenową z profilaktyką w tle. Pod koniec tego pięknego miesiąca podsumowaliśmy też nasze 2 duże projekty, w tym jeden za ponad 64 000 zł, czyli „Działaj z III LO” oraz darmowy „Wychowanie na pierwszym planie”.

Wakacje? Ich pierwszy tydzień spędziliśmy na Litwie, realizując międzynarodowy projekt „Learning Evolution” dzięki współpracy z Innovatory Valley. Potem przyszedł czas na The World Games we Wrocławiu, Iron Man w Gdyni i Festyn Integracyjny w Parczewie, który został organizowany przez Fundację „W jedności siła".

Nowy rok szkolny to nowe pomysły na działania. I tak zaczęliśmy integracją wolontariuszy i Żonkilowymi Polami Nadziei. Potem były warsztaty w Poznaniu z kampanii „Drugie życie” i zapoczątkowaliśmy współpracę z KS Maraton Ostrów Wielkopolski – pomagaliśmy w organizacji Ostrowskiej Jesieni Biegowej. W międzyczasie zorganizowaliśmy „Wieczór pełen miłości”, czyli wywiadówka dla rodziców. Jednak bardzo ważnym wydarzeniem dla nas wszystkich było przyznanie tytułu Ostrowski Wolontariusz Roku 2017 Ani Modrzyńskiej z 2b.

Dużo? Mamy chrapkę na więcej, bo każdy pozytywny wariat kocha wolontariat:)