Zapraszamy do III LO! :)

facebookHASŁO  ROKU  SZKOLNEGO  2018/2019:   "UMYSŁY, PODOBNIE JAK SPADOCHRONY, FUNKCJONUJĄ PRAWIDŁOWO, KIEDY SĄ OTWARTE" Thomas Dewar

III Liceum Ogólnokształcące

Wychowanie i działanie w III LO - podsumowanie projektów

W miniony czwartek w III Liceum Ogólnokształcącym odbyło się ważne wydarzenie podsumowujące 2 duże projekty, które zostały zrealizowane w roku szkolnym 2016/2017, czyli „Wychowanie na pierwszym planie” i „Działaj z III LO”.

„Wychowanie na pierwszym planie” to projekt edukacyjny skierowany do całej społeczności szkolnej, który został zrealizowany przez nauczycieli i zawierał ich autorskie pomysły lekcji, zajęć, wydarzeń, konkursów, które były dostosowane do hasła roku szkolnego 2016/2017 „Na co nauka i wykształcenie, jeśli nie towarzyszy im wychowanie” (Generałowa Jadwiga Zamoyska). Bardzo dużym zainteresowaniem cieszyły się konkursy: filmowy "Wkręć się w wychowanie, czyli savoir vivre na pierwszym planie" i testowy: "Zachowuj się, czyli savoir vivre dla opornych".

Z kolei „Działaj z III LO” to projekt zrealizowany w ramach rządowego programu wspomagania w latach 2015–2018 organów prowadzących szkoły w zapewnieniu bezpiecznych warunków nauki, wychowania i opieki w szkołach – „Bezpieczna+”, na którego realizację III LO pozyskało środki w wysokości 64 017, 20 zł. Od września do grudnia zorganizowaliśmy 24 wydarzenia, które były skierowane nie tylko do społeczności III LO (uczniowie i nauczyciele), ale również do szkół gimnazjalnych i ponadgimnazjalnych w terenu Powiatu Ostrowskiego. Wśród największych można wymienić spektakl „Sekret”, który został stworzony w ciągu 2 dni dzięki współpracy z Impresariatem PaT Komendy Głównej Policji, a także Igrzyska Wiedzy i Umiejętności, które zgromadziły w murach III LO jednego dnia ponad 150 gimnazjalistów. Liczne konkursy i szkolenia (z mediacji rówieśniczych, psychoedukacji, tutoringu itd.), a przede wszystkim szeroka współpraca z przeróżnymi instytucjami nie tylko lokalnymi. Kształtowanie otwartości i budowanie pozytywnego klimatu szkoły oraz promocja aktywności uczniów – jednym słowem „Bezpieczna+”.

Jednak, aby godnie podsumować te ważne projekty, wolontariusze przygotowali różnorodną oprawę artystyczną i nie obyło się bez spektakli poświęconych wychowaniu (a mowa tu o „Niebieskich motylach” i „Rodzinnej sprawie”), które przeplatane były piosenkami równie tematycznymi i wierszem. Wszystko to połączyła profilaktyka, dlatego przeczytana została również odezwa Ogólnopolskiego Głosu Profilaktyki.

Podczas wydarzenia obecni byli: Pan Sławomir Tyburcy, kierownik Referatu Pozyskiwania Środków Zewnętrznych Starostwa Powiatowego, podinsp. Grzegorz Sieradzki z Wydziału Prewencji Wielkopolskiej Komendy Wojewódzkiej Policji w Poznaniu i nadkom. Krzysztof Kula z Wydziału Prewencji Komendy Powiatowej Policji w Ostrowie Wielkopolskim.

c

III Liceum Ogólnokształcące


ul. Wojska Polskiego 17
63-400 Ostrów Wielkopolski


tel. 62 736 24 94
fax. 62 591 95 38
e-mail: sekretariat@3liceum.pl

Sekretariat szkoły czynny:

codziennie w godzinach

7.30-15.30

Wyszukaj w serwisie