drzwi otwarte - 2 marca 2018 12.00-18.00

facebookHASŁO  ROKU  SZKOLNEGO  2017/2018:   "KOCHAĆ  I  WYMAGAĆ"

Wycieczka geograficzna do Warszawy

Grupa 24 uczniów uczestniczących w projekcie edukacyjnym z geografii miała okazję poznać historię, zabytki i atrakcyjne miejsca stolicy podczas jednodniowej wycieczki przedmiotowej do Warszawy. Młodzież wcieliła się także w rolę przewodników turystycznych. Trasa wycieczki obejmowała najważniejsze szlaki i miejsca turystyczne.

Uczestnicy zwiedzili Stare Miasto z Placem Zamkowym, Kolumną Zygmunta, Katedrą św. Jana i Rynkiem Starego Miasta z Pomnikiem Syreny, przemaszerowali przez Krakowskie Przedmieście zatrzymując się przy Pałacu Prezydenckim, odwiedzili Grób Nieznanego Żołnierza na Placu Piłsudskiego. Natomiast w Gmachu Sejmu RP wzięli udział w ciekawej lekcji historii o współczesności polskiego parlamentaryzmu, a także zwiedzili galerię Sali Posiedzeń i hall główny. Obejrzeli także makietę kompleksu budynków sejmowych, tablicę upamiętniającą posłów II Rzeczypospolitej poległych w czasie II wojny światowej, tablicę upamiętniającą parlamentarzystów, którzy zginęli w katastrofie lotniczej pod Smoleńskiem, gablotę z laskami marszałkowskimi i tablicę upamiętniającą wizytę papieża Jana Pawła II w Sejmie. Ponadto uczniowie odwiedzili Stadion Narodowy, gdzie wspominali ostatnie wydarzenia sportowe polskiej reprezentacji. Obowiązkowym punktem pobytu w stolicy były również Złote Tarasy.
Po Warszawie licealiści przemieszczali się niemal wszystkimi środkami komunikacji: tramwajem, autobusem, metrem, szybką koleją miejską, schodami ruchomymi.
Organizatorem wyjazdu był pan Przemysław Zimniak, nauczyciel geografii i turystyki. Opiekę nad uczniami sprawował również pan Marcin Olejnik, nauczyciel języka niemieckiego i podstaw przedsiębiorczości.