Cognosce te ipsum.

facebookHASŁO  ROKU  SZKOLNEGO  2018/2019:   "UMYSŁY, PODOBNIE JAK SPADOCHRONY, FUNKCJONUJĄ PRAWIDŁOWO, KIEDY SĄ OTWARTE" Thomas Dewar

III Liceum Ogólnokształcące

Wyjazdowe 3 kroki do kariery

Nasi absolwenci są wszędzie. Często wracają do nas, aby odwiedzić swoją dawną szkołę, powspominać i opowiedzieć o tym, co osiągnęli w swoim zawodowym życiu.

Tym razem to my złożyliśmy wizytę absolwentowi naszej szkoły - panu Adamowi Kupajowi - aktorowi Teatru Nowego w Łodzi. Rozmowę z nim poprzedził spektakl ,, Ostatnia Bitwa”, w którym gra główną rolę- generała Kościuszkę. Spektakl ten wpisuje się w obchody 100 - letniej rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości.

Po spektaklu pan Adam opowiedział nam o swojej pracy w teatrze, planach na przyszłość i co ciekawe, pokazał teatr od kulis.

Kolejnym punktem była wizyta w Muzeum Kinematografii, które mieści się w dawnym Pałacu Karola Scheiblera. Jest to miejsce niezwykłe, klimatyczne i arcyciekawe ze względu na bogatą ekspozycję - jedyny w Europie fotoplastykon, dawne projektory i kamery filmowe oraz przepiękne wnętrza, wykorzystywane na planach filmowych.

 Łódź ma wiele do zaoferowania -  ciekawych ludzi, piękne miejsca. Z pewnością będziemy tam wracać.

Galeria zdjęć

c

III Liceum Ogólnokształcące


ul. Wojska Polskiego 17
63-400 Ostrów Wielkopolski


tel. 62 736 24 94
fax. 62 591 95 38
e-mail: sekretariat@3liceum.pl

Sekretariat szkoły czynny:

codziennie w godzinach

7.30-15.30

Wyszukaj w serwisie