Zapraszamy do III LO! :)

Szkolny Konkurs Geograficzny w Języku Angielskim

W dniu 29 maja 2019 r. w III Liceum Ogólnokształcącym w Ostrowie Wielkopolskim odbyło się ogłoszenie wyników XII edycji Konkursu Geograficznego w Języku Angielskim.

Każdego roku wśród uczniów klas pierwszych znajdują się śmiałkowie chcący sprawdzić swoją wiedzę geograficzną z geografii świata i turystyki oraz wykazać się bardzo dobrą znajomością języka angielskiego.

Konkurs sprawdzał znajomość angielskich nazw państw, łańcuchów górskich, rzek, jezior, itp., znajomość stolic stanów USA oraz nazw związanych z określaniem położenia geograficznego. Jednak najtrudniejszą część stanowiło rozpoznawanie słynnych zabytków / atrakcji turystycznych świata.

Laureatami tegorocznego konkursu zostali:

I miejsce – Oliwia Armatys, kl. 1B

II miejsce – Matylda Marszałek, kl. 1E

III miejsce – Aleksandra Magdziak, kl. 1C

Wyróżnienia otrzymali: Agnieszka Dymała, kl. 1B oraz Sebastian Ibron, kl. 1B.

Nagrody książkowe ufundowała Rada Rodziców przy III Liceum Ogólnokształcącym.

Organizatorami konkursu byli Monika Olejnik-Zimniak – nauczycielka języka angielskiego i języka angielskiego w turystyce, autorka tegorocznego testu konkursowego oraz Przemysław Zimniak – nauczyciel geografii oraz turystyki i rekreacji.

Laureatom, wyróżnionym oraz wszystkim uczestnikom gratulujemy wszechstronnej wiedzy i zainteresowań, gdyż oprócz języka angielskiego i geografii, zaprezentowali również znajomość aspektów turystyki.