21.02 - Międzynarodowy Dzień Języka Ojczystego

XI Powiatowy Konkurs Geograficzny w murach III LO

5 lutego 2019 r. w auli III Liceum Ogólnokształcącego odbył się XI Powiatowy Konkurs Geograficzny dla uczniów szkół ponadgimnazjalnych z powiatu ostrowskiego. Organizatorami konkursu byli nauczyciele geografii: pani Donata Kasprzak i pan Przemysław Zimniak. Patronat honorowy nad konkursem objął Starosta Powiatu Ostrowskiego – pan Paweł Rajski.

Tematyka konkursu związana była z geografią astronomiczną z okazji przypadającej w tym roku 50 rocznicy lądowania pierwszego człowieka na Księżycu oraz 410 rocznicy użycia przez Galileusza lunety do oglądania nieba. Natomiast nagrody zostały ufundowane przez Radę Rodziców przy III Liceum Ogólnokształcącym i Starostwo Powiatowe w Ostrowie Wielkopolskim.

Konkurs cieszył się dużym zainteresowaniem ze strony uczniów i nauczycieli geografii, a młodzież biorąca w nim udział wykazała się bardzo dobrą znajomością geografii astronomicznej. Przy okazji tych zmagań odbyła się również prelekcja o tematyce geograficznej, którą poprowadził pan Tomasz Wasielak, nauczyciel wychowania fizycznego, który jest długodystansowcem bałtyckim i przeszedł trzykrotnie całe polskie Wybrzeże. Jego doświadczenie i wspomnienia związane z podróżą „po piasku” wzbudziły duże zainteresowanie żarówo ze strony uczniów, jak i nauczycieli obecnych na spotkaniu.