Carpe diem! :-)

XII Forum Szkolne już za nami

W dniu 26 marca 2018 r. odbyło się XII Forum Szkolne na temat: Zachowania ryzykowne młodzieży – czynniki chroniące i czynniki ryzyka tkwiące w środowisku szkolnym. W Forum uczestniczyli przedstawiciele poszczególnych organów szkoły: Rady Pedagogicznej, Rady Rodziców i Samorządu Uczniowskiego. Moderatorem prowadzonej debaty była dyrektor szkoły pani Maria Tomalak.

Po krótkim wprowadzeniu dotyczącym przedstawienia celów spotkania i uzasadnienia wyboru tematu XII Forum pani Maria Tomalak przeprowadziła mini wykład na temat zachowań ryzykownych młodzieży. Następnie uczestnicy Forum podczas krótkich zajęć warsztatowych próbowali odpowiedzieć na pytanie: Dlaczego niektórzy młodzi ludzie piją alkohol, biorą narkotyki, dopalacze, palą papierosy, chodzą na wagary, popełniają drobne przestępstwa, itp.?  Wyniki przeprowadzonych w szkole badań dotyczących czynników ryzyka i chroniących  tkwiących w środowisku szkolnym przedstawiła pedagog szkolny pani Anna Głodek. Po przeprowadzonej bardzo ciekawej dyskusji uczestnicy Forum wypracowali wspólne wnioski i rekomendacje w obszarze działań profilaktycznych w naszej szkole.