11 grudnia - Dzień Chruścików, czyli... wodnych owadów :)

Zajęcia plenerowe w parku miejskim

29 maja klasa IIb wraz z wychowawczynią panią Krystyną Chmielewską udała się na zajęcia plenerowe. Miejscem docelowym był ostrowski Park Miejski.

Podczas tej niezwykłej lekcji młodzież miała okazję wykorzystać wiedzę zdobytą na lekcjach biologii i matematyki. Wykorzystując klucze do oznaczania gatunków, odszukała drzewa charakterystyczne dla ostrowskiego parku. Matematyczna strona wyprawy obejmowała obliczanie wysokości drzew z wykorzystaniem Twierdzenia Talesa. Poza tym uczniowie poznali historię parku oraz omówili zjawisko eutrofizacji i jego skutek dla środowiska.

Niewątpliwie ważnym aspektem wyjścia była integracja zespołu klasowego.  Rozmowy dotyczyły nie tylko biologii i matematyki, ale również przeprowadzono grupową dyskusję na temat tolerancji.

Zmęczeni, ale bardzo zadowoleni i opaleni badacze wrócili do szkolnych ławek.