Zapraszamy do III LO! :)

facebookHASŁO  ROKU  SZKOLNEGO  2018/2019:   "UMYSŁY, PODOBNIE JAK SPADOCHRONY, FUNKCJONUJĄ PRAWIDŁOWO, KIEDY SĄ OTWARTE" Thomas Dewar

III Liceum Ogólnokształcące

Zapraszamy na VI Igrzyska Wiedzy i Umiejętności

Zapraszamy uczniów szkół podstawowych (kl. VII i VIII) oraz gimnazjalnych do wzięcia udziału w VI Igrzyskach Wiedzy i Umiejętności, które odbędą się w dniu 6 grudnia 2018 r. w naszej szkole pod honorowym patronatem Starosty Ostrowskiego Pana Pawła Rajskiego.

Tego dnia młodzież będzie mogła sprawdzić się w kilku konkurencjach z różnych dziedzin, bowiem odbędą się następując konkursy:

  1. XII Międzyszkolny konkurs „Lingwista Powiatu Ostrowskiego” (język angielski i język niemiecki).
  2. VII Konkurs matematyczny „MatLoGim”.
  3. IV Konkurs biologiczno-chemiczny „Chemiczny Robaczek”.
  4. VI Zawody pływackie o Puchar Dyrektora III  Liceum Ogólnokształcącego.
  5. IV Konkurs taneczny „Aktywny GIM-fitness”.
  6. Konkurs historyczny „Historia Polski według Bagińskiego i Samsonowicza”.

Na koniec zostanie wyłoniony OMNIBUS ROKU SZKOLNEGO 2018/2019, czyli osoba reprezentująca najwyższy poziom wiedzy z różnych dziedzin nauki. Na zwycięzców czekają atrakcyjne nagrody. Zeszłoroczne Igrzyska spotkały się z bardzo dużym zainteresowaniem gimnazjalistów – nasze zaproszenie przyjęło blisko 170 uczniów z 18 szkół powiatu ostrowskiego i nie tylko. Również w tym roku liczymy na wysoką frekwencję.

Zgłoszenia prosimy przesyłać na adres koordynatora Igrzysk drogą mailową:  wawrzyniak@3liceum.pl w terminie do dnia 30 listopada 2018 r. z wyraźnym zaznaczeniem, jakiego konkursu dotyczy zgłoszenie.

Podczas gdy młodzież rozwiązywać będzie zadania konkursowe, nauczycieli / opiekunów zapraszamy do wzięcia udziału w dwugodzinnych warsztatach pt.: „Jak się uczyć, żeby się nauczyć – warsztaty rozwijające nauczycielską umiejętność motywowania ucznia do nauki”. Warsztaty poprowadzi pani Jolanta Maćkowiak.

 

c

III Liceum Ogólnokształcące


ul. Wojska Polskiego 17
63-400 Ostrów Wielkopolski


tel. 62 736 24 94
fax. 62 591 95 38
e-mail: sekretariat@3liceum.pl

Sekretariat szkoły czynny:

codziennie w godzinach

7.30-15.30

Wyszukaj w serwisie