Zapraszamy do III LO! :)

facebookHASŁO  ROKU  SZKOLNEGO  2018/2019:   "UMYSŁY, PODOBNIE JAK SPADOCHRONY, FUNKCJONUJĄ PRAWIDŁOWO, KIEDY SĄ OTWARTE" Thomas Dewar

III Liceum Ogólnokształcące

Żonkilowe Pola Nadziei

Dzięki współpracy Szkolnego Koła Wolontariusza z Towarzystwem Przyjaciół Chorych „Hospicjum św. Józefa” w Ostrowie Wielkopolskim po raz kolejny nasi uczniowie aktywnie włączyli się w Ogólnopolską Akcję „Żonkilowe Pola Nadziei”.

Coroczne wydarzenie sadzenia żonkili to już niemal tradycja naszej szkoły. Żonkil jest symbolem nadziei dla ludzi chorych i cierpiących. Idea ,,Żonkilowych Pól Nadziei’’ polega na zagospodarowaniu w naszych sercach nadziei, w których tak samo jak kwiaty kwitnąć będzie miłość i nadzieja dla drugiego człowieka. Tegoroczną uroczystość uświetniły utwory z repertuaru Zbigniewa Wodeckiego, którą przygotowały wolontariuszki: Alicja Finger i Gabriela Paulińska z klasy 1a. Z kolei oprawę artystyczną zapewnili Maria Szczęch z 1b, Julia Ibron z 1d, Rafał Rettig z 1d, Wiktoria Sztukowska z 1d oraz Aleksandra Januszkiewicz z 3c. Do galerii zdjęć zaprasza Kasia Rachuta z 1d.

Organizatorzy bardzo dziękują wszystkim, którzy w aktywny sposób pomogli w przygotowaniu tego wydarzenia, a w szczególności za obecność w tym wydarzeniu przedstawicieli Towarzystwa Przyjaciół Chorych „Hospicjum św. Józefa” oraz naszym księżom – ks. Błażejowi i ks. Danielowi.

Galeria zdjęć

c

III Liceum Ogólnokształcące


ul. Wojska Polskiego 17
63-400 Ostrów Wielkopolski


tel. 62 736 24 94
fax. 62 591 95 38
e-mail: sekretariat@3liceum.pl

Sekretariat szkoły czynny:

codziennie w godzinach

7.30-15.30

Wyszukaj w serwisie