Cognosce te ipsum.

facebookHASŁO  ROKU  SZKOLNEGO  2018/2019:   "UMYSŁY, PODOBNIE JAK SPADOCHRONY, FUNKCJONUJĄ PRAWIDŁOWO, KIEDY SĄ OTWARTE" Thomas Dewar

III Liceum Ogólnokształcące

Żonkilowe Pole Nadziei zakwitnie na wiosnę w III LO

Dzięki współpracy Szkolnego Koła Wolontariusza z Towarzystwem Przyjaciół Chorych „Hospicjum św. Józefa” w Ostrowie Wielkopolskim po raz kolejny nasi uczniowie aktywnie włączyli się w Ogólnopolską Akcję „Pola Nadziei”.

Sadzeniu cebul żonkili wielokrotnie towarzyszą myśli, intencje i ogromna nadzieja związana z konkretnymi osobami, które dzielnie zmagają się z chorobą nowotworową. Taka właśnie jest idea Żonkilowych Pól Nadziei, których w naszym kraju są tysiące. To przede wszystkim wyraz solidarności z chorymi w ich cierpieniu, lękach i nadziei na wyzdrowienie. Choroba nowotworowa to nie wyrok. Wcześnie wykryta daje olbrzymie szanse na wyzdrowienie. Nie jest to jednak możliwe bez kuracji medycznej i wsparcia psychicznego samego chorego.

Uroczystość posadzenia ponad 250 cebul żonkili, która odbyła się 3 października, została poprzedzona spotkaniem w auli naszej szkoły, które przygotowały wolontariuszki – Ania Modrzyńska z klasy 2b i Julia Siecińska z 2f. Organizatorzy bardzo dziękują wszystkim, którzy w aktywny sposób pomogli w przygotowaniu tego wydarzenia, a w szczególności za obecność w tym wydarzeniu przedstawicieli Towarzystwa Przyjaciół Chorych „Hospicjum św. Józefa”.

c

III Liceum Ogólnokształcące


ul. Wojska Polskiego 17
63-400 Ostrów Wielkopolski


tel. 62 736 24 94
fax. 62 591 95 38
e-mail: sekretariat@3liceum.pl

Sekretariat szkoły czynny:

codziennie w godzinach

7.30-15.30

Wyszukaj w serwisie