Bezpiecznych wakacji! :-)

facebookHASŁO  ROKU  SZKOLNEGO  2017/2018:   "KOCHAĆ  I  WYMAGAĆ"

Żonkilowe Pole Nadziei zakwitnie na wiosnę w III LO

Dzięki współpracy Szkolnego Koła Wolontariusza z Towarzystwem Przyjaciół Chorych „Hospicjum św. Józefa” w Ostrowie Wielkopolskim po raz kolejny nasi uczniowie aktywnie włączyli się w Ogólnopolską Akcję „Pola Nadziei”.

Sadzeniu cebul żonkili wielokrotnie towarzyszą myśli, intencje i ogromna nadzieja związana z konkretnymi osobami, które dzielnie zmagają się z chorobą nowotworową. Taka właśnie jest idea Żonkilowych Pól Nadziei, których w naszym kraju są tysiące. To przede wszystkim wyraz solidarności z chorymi w ich cierpieniu, lękach i nadziei na wyzdrowienie. Choroba nowotworowa to nie wyrok. Wcześnie wykryta daje olbrzymie szanse na wyzdrowienie. Nie jest to jednak możliwe bez kuracji medycznej i wsparcia psychicznego samego chorego.

Uroczystość posadzenia ponad 250 cebul żonkili, która odbyła się 3 października, została poprzedzona spotkaniem w auli naszej szkoły, które przygotowały wolontariuszki – Ania Modrzyńska z klasy 2b i Julia Siecińska z 2f. Organizatorzy bardzo dziękują wszystkim, którzy w aktywny sposób pomogli w przygotowaniu tego wydarzenia, a w szczególności za obecność w tym wydarzeniu przedstawicieli Towarzystwa Przyjaciół Chorych „Hospicjum św. Józefa”.