Carpe diem! :-)

Hymn szkoły

Hymn naszej szkoły ma już prawie 40 lat. Powstał w 1978 roku, kiedy to ogłoszono konkurs na takowy i odpowiednią do niego muzykę. Z trzech propozycji akceptację ówczesnego Dyrektora Włodzimierza Chojnickiego uzyskał tekst, którego autorem był uczeń klasy III, a później także nauczyciel historii w naszej szkole - Michał Jarnecki. Muzykę skomponował jego kolega z ławki - Janusz Gajny. Natomiast z okazji Jubileuszu 55-lecia III Liceum Michał Jarnecki napisał także hymn absolwentów „Trójki”. Jak sam autor mówi - W pierwszym hymnie wyczuwa się wizję świata nastolatka, zaś w drugiej wersji człowieka doświadczonego. Dziś pieśń ta towarzyszy licealnej społeczności w ważnych chwilach życia szkoły.

Słowa Hymnu Szkolnego brzmią następująco:

My niespokojni dzisiaj śpiewamy
Chęcią tworzenia przepełnieni
My, którzy wszystko z siebie damy
By świat był lepszy, by się zmienił.

Ref. III Liceum głośno woła
Zrobimy to, co podejmiemy
Przeszkodzić nam nic nie zdoła
I śmiało rzec możemy:
Po nauki sięgnąć klucz
Pracą budować wspólny dom
By go nie dosięgnął wróg
By nie uderzył żaden grom.