Zapraszamy do III LO! :)

facebookHASŁO  ROKU  SZKOLNEGO  2018/2019:   "UMYSŁY, PODOBNIE JAK SPADOCHRONY, FUNKCJONUJĄ PRAWIDŁOWO, KIEDY SĄ OTWARTE" Thomas Dewar

Po lekcjach

Szkolny Klub Szachowy

Szkolny Klub Szachowy w III Liceum Ogólnokształcącym działa od czerwca 2011 roku. Reaktywacji idei gry w szachy w naszej szkole podjęła się nauczycielka matematyki mgr Iwona Wendt. Z okazji Dnia Dziecka został wówczas zorganizowany turniej szachowy i wydarzenie to wpisało się na stałe w kalendarz imprez szkolnych w III LO. Od tego momentu w szkole cyklicznie organizowane są turnieje szachowe.

Działalność Szkolnej Ligi Szachowej wspiera Ostrowskie Towarzystwo Szachowe. Szkoła korzysta z użyczonego sprzętu, czyli szachownic i zegarów, a turnieje przeprowadzane są z wykorzystaniem profesjonalnej platformy internetowej udostępnionej przez OTSz.
Każdego roku organizowane są symultany z udziałem zaproszonych gości. Nasi uczniowie mieli okazję rozegrać symultaniczne szachy z szachowym mistrzem Ostrowa Wielkopolskiego Panem Piotrem Dudzińskim. Gośćmi szkolnej symultany byli również absolwenci III LO, znakomici ostrowscy szachiści: Pan Franciszek Juzl oraz Pan Henryk Doba.
Spotkania Szkolnej Ligi Szachowej zaowocowały sukcesami III LO w drużynowych zawodach szachowych szkół ponadgimnazjalnych na szczeblu powiatu i udziałem drużyny w turnieju na szczeblu wojewódzkim. Na wyróżnienie zasługuje fakt, że koordynatorami szachowych i-wentów w III LO są uczniowie, pasjonaci tej królewskiej gry, a w świetlicy niemal w każdą przerwę można spotkać uczniów rozgrywających partyjkę blitza.
Od stycznia 2017 w naszej szkole odbywają się pozalekcyjne zajęcia gry w szachy w ramach projektu Szkolny Klub Sportowy 2017 finansowanego przez Ministerstwo Sportu i Turystyki, współfinansowany przez Samorząd Województwa Wielkopolskiego oraz jednostki samorządu terytorialnego. Zajęcia prowadzi mgr Izabela Lis.

 

c

III Liceum Ogólnokształcące


ul. Wojska Polskiego 17
63-400 Ostrów Wielkopolski


tel. 62 736 24 94
fax. 62 591 95 38
e-mail: sekretariat@3liceum.pl

Sekretariat szkoły czynny:

codziennie w godzinach

7.30-15.30

Wyszukaj w serwisie