24 marca - Narodowy Dzień Życia

facebookHASŁO  ROKU  SZKOLNEGO  2018/2019:   "UMYSŁY, PODOBNIE JAK SPADOCHRONY, FUNKCJONUJĄ PRAWIDŁOWO, KIEDY SĄ OTWARTE" Thomas Dewar

Rodzice

List do Rodziców związany z NPRCz

Drodzy Rodzice !

 

                  Jest mi bardzo miło poinformować, że zbiory biblioteki szkolnej III Liceum Ogólnokształcącego wzbogaciły się o książki zakupione ze środków pozyskanych z Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa Ministerstwa Edukacji Narodowej.

                 Głównym celem Programu jest zainteresowanie młodych ludzi książką i czytelnictwem. Na realizację tego zadania otrzymaliśmy 15 tysięcy złoty.   

                   Nie ulega wątpliwości, jak ważne jest czytanie książek i jakich przyjemności może dostarczać każdemu człowiekowi. Rozwój wiedzy oraz zmiany na rynku pracy następują coraz szybciej. Ludzie, którzy nie czytają, nie nadążają za tymi zmianami i są zagrożeni, zepchnięci na margines współczesnego życia.

                Codzienne czytanie chroni przed wieloma niepożądanymi wpływami współczesnego świata. Jeżeli od najmłodszych lat uda nam się zaszczepić naszym dzieciom nawyk czytania, będzie to on procentował w ich dorosłym życiu. To dom rodzinny jest miejscem pierwszego kontaktu dziecka z książką. Czytając dziecku książki, stymulujemy jego rozwój umysłowy, rozwijamy jego wrażliwość i wyobraźnię. Dzięki czytaniu w mózgu dziecka powstają miliony połączeń neuronowych, które mają wpływ na jego twórcze myślenie. Rodzinne czytanie rozwija również emocjonalnie dziecko, otwiera drogę do trudnych rozmów, pomaga w wychowaniu.

               To codzienne czytanie rozwija język, pamięć i wyobraźnię, zapobiega uzależnieniu od telewizji i komputera, uczy wartości moralnych oraz wzmacnia poczucie własnej wartości.

               Szanowni Państwo, pamiętajmy - nie rodzimy się z potrzebą czytania, tę potrzebę nabywamy z biegiem lat. Nawyk kontaktu z książką jest pewnego rodzaju posagiem intelektualnym, który decyduje nie tylko o wiedzy dziecka, ale również o jego cechach charakteru, preferowanych wartościach i przyjmowanych postawach.

              O tym musimy pamiętać zarówno my, nauczyciele, jak i Państwo - Rodzice.

 

                                                                                   Danuta Marcinkowska                                                               

                                                                                    Nauczyciel bibliotekarz

c

III Liceum Ogólnokształcące


ul. Wojska Polskiego 17
63-400 Ostrów Wielkopolski


tel. 62 736 24 94
fax. 62 591 95 38
e-mail: sekretariat@3liceum.pl

Sekretariat szkoły czynny:

codziennie w godzinach

7.30-15.30

Wyszukaj w serwisie