W Naszej Szkole funkcjonuje mLegitymacja. Mogą się o nią starać wszyscy zainteresowani uczniowie.

mLegitymacja jest „wydawana” jako dodatek do ważnej papierowej legitymacji. Za pomocą mLegitymacji potwierdzimy status ucznia podczas kontroli biletów czy zakładania karty w bibliotece. Będzie ona również podstawą do otrzymania przysługujących zniżek.
Aby uruchomić mLegitymację uczniowie muszą posiadać telefon z systemem operacyjnym Android w wersji co najmniej 6.0. Mobilną legitymację może otrzymać każdy uczeń, któremu wydano wcześniej tradycyjną wersję dokumentu. Okres ważności mLegitymacji jest tożsamy z okresem ważności wydanej wcześniej wersji papierowej. W przypadku utraty ważności „tradycyjnej” legitymacji, mobilna wersja dokumentu będzie unieważniana. Szkoła będzie mogła unieważnić dokument także w przypadku utraty mLegitymacji z powodu uszkodzenia, niepoprawnego działania czy zgubienia urządzenia mobilnego, w którym była przechowywana.

Aby otrzymać mLegitymację należy:
• wypełnić wniosek o wydanie mLegitymacji. Wniosek do pobrania (załącznik).
• pobrać na komórkę Aplikację mObywatel (https://www.gov.pl/web/mobywatel/pobierz-aplikacje1), potwierdzić regulamin (https://www.mobywatel.gov.pl/mobywatel.android.mlegitymacjaszkolna.regulamin.2.1.0.pdf),
• przesłać (sekretariat@3liceum.pl lub poprzez dziennik elektroniczny LIBRUS) lub dostarczyć do szkoły zeskanowane zdjęcie legitymacyjne w formacie JPG lub JPEG max 5MB,
• po wygenerowaniu mLegitymacji zostanie wydrukowany lub przesłany w wiadomości LIBRUS kod do zeskanowania przez zainstalowany program na telefonie,
• należy aktywować aplikację przy pomocy otrzymanego kodu QR i kodu aktywującego.

Aby anulować mLegitymacje należy, wypełnić i dostarczyć wniosek o anulowanie mLegitymacji do sekretariatu. Wniosek do pobrania (załącznik).
mLegitymację można zweryfikować wizualnie, ponieważ posiada ona takie zabezpieczenia jak hologram i animowaną flagę. Ponadto w przypadku wątpliwości, można skorzystać z ogólnodostępnej aplikację mWeryfikator, która sprawdzi autentyczność dokumentu, jak również to czy mLegitymacja nie została zastrzeżona w szkole (np. w przypadku zagubienia telefonu).

Uczniowie mają możliwość bezpłatnego korzystania z Generatora Zdjęć do mLegitymacji lub tradycyjnej legitymacji szkolnej, który umożliwia wykonanie niezbędnego zdjęcia przy pomocy dowolnego smartphona. Wystarczy zrobić zdjęcie, a Generator automatycznie wybieli tło oraz wykadruje zdjęcie tak, żeby spełniało ono wymogi dotyczące zdjęcia do mLegitymacji lub legitymacji szkolnej.

Załączniki:
Instrukcja obsługi i instalacji mLegitymacji
Aplikacja mobilna
Wniosek o wydanie mLegitymacji