Zapraszamy do III LO! :)

facebookHASŁO  ROKU  SZKOLNEGO  2018/2019:   "UMYSŁY, PODOBNIE JAK SPADOCHRONY, FUNKCJONUJĄ PRAWIDŁOWO, KIEDY SĄ OTWARTE" Thomas Dewar

Uczniowie

Samorząd Uczniowski

Samorząd Uczniowski w III LO tworzy bardzo liczna grupa uczniów.

Członkowie samorządu  organizując  imprezy okolicznościowe, zbiórki charytatywne, konkursy, dbając o wystrój szkoły mają  niepowtarzalny wpływ na atmosferę panującą w szkole. Na początku roku szkolnego odbywa się debata przedwyborcza, na której kandydaci na przewodniczącego muszą zaprezentować swój program wyborczy. Następnie ustalamy plan pracy na kolejny rok i dzielimy się zadaniami.

Każdy może zaangażować się na miarę swoich możliwości i wolnego czasu. Samorząd daje uczniom nie tylko możliwość wpływania na życie w szkole, ale też daje szansę na rozwój swojej osobowości i doskonalenie różnych umiejętności.

Tutaj uczymy się współpracy w grupie oraz  planowania i organizowania swojej pracy. Dla wielu uczniów to możliwość rozwijania w sobie cech lidera i podejmowania odpowiedzialności za innych. Fakt, że możemy mieć wpływ na to, co dzieje się w szkole, daje nam ogromną satysfakcję oraz jest lekcją aktywnej postawy społecznej na całe dorosłe życie.

c

III Liceum Ogólnokształcące


ul. Wojska Polskiego 17
63-400 Ostrów Wielkopolski


tel. 62 736 24 94
fax. 62 591 95 38
e-mail: sekretariat@3liceum.pl

Sekretariat szkoły czynny:

codziennie w godzinach

7.30-15.30

Wyszukaj w serwisie