Samorząd uczniowski

Samorząd Uczniowski w III LO tworzy bardzo liczna grupa uczniów. Członkowie samorządu organizując imprezy okolicznościowe, zbiórki charytatywne, konkursy, dbając o wystrój szkoły mają niepowtarzalny wpływ na atmosferę panującą w szkole. Na początku roku szkolnego odbywa się debata przedwyborcza, na której kandydaci na przewodniczącego muszą zaprezentować swój program wyborczy. Następnie ustalamy plan pracy na kolejny rok i dzielimy się zadaniami.
Każdy może zaangażować się na miarę swoich możliwości i wolnego czasu. Samorząd daje uczniom nie tylko możliwość wpływania na życie w szkole, ale też daje szansę na rozwój swojej osobowości i doskonalenie różnych umiejętności.
Tutaj uczymy się współpracy w grupie oraz planowania i organizowania swojej pracy. Dla wielu uczniów to możliwość rozwijania w sobie cech lidera i podejmowania odpowiedzialności za innych. Fakt, że możemy mieć wpływ na to, co dzieje się w szkole, daje nam ogromną satysfakcję oraz jest lekcją aktywnej postawy społecznej na całe dorosłe życie.

Skład Samorządu Uczniowskiego w roku szkolnym 2021/22

16. Jagoda Sikora 3cp
17. Zuzanna Kędzierska 3cg
18. Agata Zielińska 3cg

Opiekunem SU jest pani Lidia Stachurska.