III LO - 65 lat tradycji!

facebookHASŁO  ROKU  SZKOLNEGO  2019/2020:  "WSZCZEPIENI W TĘ SAMĄ GAŁĄŹ, ABY KWITNĄĆ RAZEM"

Nowy jubileuszowy rok szkolny rozpoczęty!

2 września w auli naszego liceum odbyła się uroczystość rozpoczęcia nowego wyjątkowego roku szkolnego 2019/2020, która poprzedzona została mszą świętą w kościele św. Antoniego inaugurująca obchody Jubileuszu 65-lecia III Liceum Ogólnokształcącego. Podczas mszy został także poświęcony nowy sztandar naszej szkoły. Swoją obecnością w tym szczególnym dniu zaszczycił nas pan Tomasz Ławniczak, poseł na Sejm RP, absolwent naszego liceum – matura 1980.

W auli III LO Ten wyjątkowy, jubileuszowy rok 2019/2020 został zainaugurowany przez Panią Dyrektor Marię Tomalak, która  serdecznie powitała zebranych, życząc im samych sukcesów i owocnej pracy. Pani Dyrektor zaprezentowała także hasło roku, które przyświeca wielu działaniom dydaktyczno-wychowawczym podejmowanym w naszym liceum: „Wszczepieni w tę samą gałąź, aby kwitnąć razem”. Następnie zostały zaprezentowane nowe zespoły klasowe. Po uroczystości uczniowie udali się do swoich sal lekcyjnych na krótkie spotkanie z wychowawcami.

Główne obchody 65-lecia naszego liceum zaplanowane zostały na 13 września.