?Koncert wiosenny? już za nami

We wtorek, 21 marca 2023 roku, w Ostrowskim Centrum Kultury odbył się ?Koncert Wiosenny?, w którego przygotowanie włączyła się cała społeczność szkolna – dyrekcja, nauczyciele, uczniowie, jak i rodzice oraz przyjaciele III LO. Koncert był wyrazem podziękowania i wdzięczności za całe dobro, jakie otrzymaliśmy od darczyńców, osób nas wspierających, jak i „Fundacji Świętego Mikołaja”, dzięki której to wszystko było możliwe. Fundacja umożliwia nam prowadzenie programu stypendialnego, dzięki czemu co roku kilkoro uczniów naszej szkoły otrzymuje stypendia edukacyjne na rozwój swoich umiejętności i pasji.

Na deskach OCK wystąpili uzdolnieni muzycznie uczniowie naszej szkoły, którym towarzyszył akompaniament przyjaciół III LO. Wykonali oni doskonale wszystkim znane utwory polskiej muzyki. Goście mogli usłyszeć takie hity jak „Dni, których nie znamy” czy „Zacznij od Bacha”. Na koniec występu nauczyciele zrobili wielkie show pokazując „nowoczesną  aranżację” ABBY, wykonując na scenie piosenkę „Super Trouper”.

Dodatkowo w hallu budynku OCK znajdował się Słodki Kącik oraz Kiermasz Charytatywny. Nasi uczniowie i nauczyciele z wielkim zaangażowaniem włączyli się w pozyskiwanie sponsorów oraz przygotowanie produktów na kiermasz. Dzięki temu można było zakupić własnoręczne wyroby jak mydełka, świeczki czy kule do kąpieli oraz vouchery do restauracji lub na usługi,  a w „słodkiej sekcji” znajdowały się wyroby ostrowskich (nie)cukierni. Ponadto w serwisie aukcyjnym Allegro trwają licytacje pozyskanych darów (koszulek, zdjęć, voucherów itd.). Wszystkie zebrane fundusze zostaną przeznaczone na subkonto szkoły w ramach programu pod nazwą „Stypendia św. Mikołaja”, a następnie podwojone przez fundację.

Dziękujemy wszystkim gościom za obecność, szczególne pani Senator Ewie Mateckiej za skorzystanie z zaproszenia i miłe słowa za kulisami.  Składamy podziękowania sponsorom oraz osobom, bez których wczorajsze wydarzenie po prostu nie odbyłoby się!?

Ta wiosenna muzyczna uczta nie miałaby także miejsca, gdyby nie olbrzymie zaangażowanie zarówno naszych uczniów, jak i nauczycieli. Szczególne podziewania kierujemy organizatorom – pani Katarzynie Kamzol, pani Agnieszce Wielebskiej i panu Piotrowi Szczepaniakowi.