3a i 4a u podnóża Tatr ?

W dniach od 25 do 28 października uczniowie 2 najstarszych klas matematycznych, czyli 3a i 4a, wzięli udział w wycieczce przedmiotowej do Zakopanego. Opiekę nad grupą młodzieży sprawowali: Panie Justyna Janecka i Alina Wesołowska-Lisiak oraz Pan Marcin Olejnik. Zapraszamy do przeczytania krótkiej relacji?.

W pierwszy dzień udaliśmy się na spacer “śladami Zakopanego”, podczas którego zarówno dowiedzieliśmy się bardzo dużo o jego historii, jak i odwiedziliśmy najważniejsze miejsca, m.in. Cmentarz Zasłużonych na Pęksowym Brzyzku oraz Muzeum Tatrzańskie. Dodatkowo zachwycaliśmy się malowniczymi Tatrami rozciągającymi się przed naszymi oczami.

Kolejne dwa dni spędziliśmy na szlakach idąc m.in. nad Czarny Staw i Dolinę Kościeliską. Po drodze dostaliśmy cenną lekcje historii od Pani Przewodnik. Czy wiecie, że kolejka na Kasprowy Wierch powstała w 1936 i to zaledwie w 7 miesięcy? Ten intensywny dzień zakończyliśmy bardzo relaksacyjnie w zakopiańskim parku wodnym.

W ostatni dzień odwiedziliśmy Kraków, gdzie mogliśmy obejrzeć kościół Mariacki, Sukiennice oraz oczywiście smoka Wawelskiego, z którym spotkanie dostarczyło niezapomnianych emocji?.