3a i 4a u podn贸偶a Tatr 馃憤

W dniach od 25 do 28 pa藕dziernika uczniowie 2 najstarszych klas matematycznych, czyli 3a i 4a, wzi臋li udzia艂 w wycieczce przedmiotowej do Zakopanego. Opiek臋 nad grup膮 m艂odzie偶y sprawowali: Panie Justyna Janecka i Alina Weso艂owska-Lisiak oraz Pan Marcin Olejnik. Zapraszamy do przeczytania kr贸tkiej relacji馃榾.

W pierwszy dzie艅 udali艣my si臋 na spacer „艣ladami Zakopanego”, podczas kt贸rego zar贸wno dowiedzieli艣my si臋 bardzo du偶o o jego historii, jak i odwiedzili艣my najwa偶niejsze miejsca, m.in. Cmentarz Zas艂u偶onych na P臋ksowym Brzyzku oraz Muzeum Tatrza艅skie. Dodatkowo zachwycali艣my si臋 malowniczymi Tatrami rozci膮gaj膮cymi si臋 przed naszymi oczami.

Kolejne dwa dni sp臋dzili艣my na szlakach id膮c m.in. nad Czarny Staw i Dolin臋 Ko艣cielisk膮. Po drodze dostali艣my cenn膮 lekcje historii od Pani Przewodnik. Czy wiecie, 偶e kolejka na Kasprowy Wierch powsta艂a w 1936 i to zaledwie w 7 miesi臋cy? Ten intensywny dzie艅 zako艅czyli艣my bardzo relaksacyjnie w zakopia艅skim parku wodnym.

W ostatni dzie艅 odwiedzili艣my Krak贸w, gdzie mogli艣my obejrze膰 ko艣ci贸艂 Mariacki, Sukiennice oraz oczywi艣cie smoka Wawelskiego, z kt贸rym spotkanie dostarczy艂o niezapomnianych聽emocji馃憤.