Szybka powtórka z anatomii w świątecznym wydaniu

We wtorek 14 grudnia uczniowie z klas 3Bg, 3Cp oraz przedstawicielki 3Bp o profilach biologiczno-chemicznych wzięli udział w wycieczce przedmiotowo-integracyjnej. Ciekawi świata biolodzy pod czujnym okiem pani Agnieszki Poprawskiej, pani Agnieszki Sobczak, pana Jacka Pawłowskiego oraz pana Tomasza Kaczorowskiego w godzinach przedpołudniowych wyruszyli na podbicie stolicy Dolnego Śląska.

Celem tej grudniowej wyprawy była wystawa Body Worlds. Uczniowie mieli okazję nie tylko podziwiać eksponaty i piękno ludzkiego ciała, ale mogli także w bardzo przyjemny sposób powtórzyć materiał z zakresu anatomii. Sympatyczni przewodnicy okazali się bardzo charyzmatycznymi osobami z niesamowitym dydaktycznym zacięciem. To pozwoliło Naszym uczniom nie tylko odpowiadać na zadawane pytania, ale także dociekać, dopytywać i poszerzać swoje biologiczne horyzonty. Dla Nas nauczycieli – to największa nagroda i komplement, gdy możemy widzieć Naszych uczniów w akcji 🙂 . Podsumowując naukową część wyjazdu pozwolimy sobie na zacytowanie tak bardzo aktualnych słów Arystotelesa „Energia umysłu stanowi istotę życia”, czyż nie? 😉

Następnie udaliśmy się na wrocławską Starówkę. Klimat świątecznego jarmarku, migoczące światełka, dźwięki kolęd i zapach świątecznych przysmaków pozwolił wszystkim uczestnikom na słodkie i błogie przeniesienie się w okres świątecznych przygotowań.

Z biologicznym pozdrowieniem

Agnieszka Sobczak, Jacek Pawłowski – koordynatorzy wyjazdu