Etap okręgowy OB już za nimi

22 stycznia br. odbył się etap okręgowy 51. Olimpiady Biologicznej. Aby wziąć w nim udział, nasi olimpijczycy z klasy 3bg, czyli: Magdalena Adamczak, Stanisław Jaskólski, Paweł Szukowski, Katarzyna Uścinowicz, Miłosz Woźniak i Paulina Zając, musieli przygotować poster na temat swojej pracy badawczej. Magda badała skład gatunkowy flory roślin parków podworskich, Stasiu parków miejskich w Ostrowie Wlkp., Paweł porównywał florę naczyniową cmentarzy w Ostrowie Wlkp., Kasia inwentaryzowała florę terenów przykościelnych gminy Mikstat, natomiast Miłosz badał szatę roślinną łąk w Nadleśnictwie Przedborów, a Paulina dróg i przydroży leśnych.

Komisja Okręgowa Olimpiady Biologicznej wszystkie prace oceniła pozytywnie, co wiązało się z zakwalifikowaniem naszych uczniów do etapu okręgowego, który odbył się na Uniwersytecie Mikołaja Kopernika w Toruniu. Na wyniki czekamy do 20 lutego. Teraz pozostaje TYLKO trzymać kciuki ✊!

Robaczki, powodzenia życzę i dziękuję Wam za dotychczasową współpracę! Nauczyciel biologii i jednocześnie naukowy opiekun uczniów – Jacek Pawłowski