Kolejny sukces w klasie lingwistycznej

Jak się okazuje, uczęszczanie do klasy lingwistycznej w III LO zobowiązuje😉. Udowodniła to Laura Gusmann, uczennica klasy 2F, która w czwartek 02 marca 2023 r. zajęła III miejsce w XVII Powiatowym Konkursie Języka Niemieckiego Deutsch ist in. Opiekunem merytorycznym Laury jest jej wychowawca i nauczyciel języka niemieckiego, pan Marcin Olejnik.

Konkurs, składający się z części pisemnej i ustnej, odbył się w IV Liceum Ogólnokształcącym im. Fryderyka Chopina w Ostrowie Wielkopolskim i zgromadził najlepszych językowo uczniów ze szkół średnich powiatu ostrowskiego. Naszą szkołę reprezentowało troje młodych lingwistów: Laura Gusmann (2F), Konrad Voigt (3B) oraz Anna Czerwińska (3C). Wszyscy mają jeszcze szansę na sukcesy językowe w przyszłym roku szkolnym, czego im, trzymając już dziś kciuki✊, życzymy!