Klasa 1a na ćwiczeniach pożarniczych

W dniu 22 maja 2023 r. uczniowie klasy 1a w ramach miesiąca ochrony przeciwpożarowej uczestniczyli w zajęciach praktycznych na terenie komendy PSP. W pierwszej części zajęć rozwijali linie wężowe na szkolnym boisku. Do tej czynności uczniowie byli podzieleni na 4 strażackie zastępy mając w nich przydzielone zadania. Było to ich pierwsze wtajemniczenie w tego typu ćwiczenia. Wszystko to odbywało pod bacznym okiem wychowawcy klasy, a zarazem nauczyciela edukacji pożarniczej pana Antoniego Szczurka. Potem, korzystając już z bazy szkoleniowej PSP, nastąpiło dalsze doskonalenie umiejętności z użyciem wody. Ważną komendą były wtedy słowa: „Woda naprzód”. Rozwijanie i podłączanie węży odbywało się bardzo sprawnie, choć strumień wody nie zawsze był skierowany do przodu, ale też na boki… ku uciesze ćwiczących. Zajęcia zakończono z pełnym zadowoleniem pałaszując zamówioną pizzę.

Opiekę sprawowali: pan Antoni Szczurek oraz pani Katarzyna Danielska.