Absolwenci Matura 1979 odwiedzili swoją szkołę

Jedną z wielu tradycji naszego liceum, pieczołowicie pielęgnowaną od momentu opuszczenia pierwszego rocznika murów szkoły, tj. od 1958 r., jest pozostawienie w szkole przez absolwentów pamiątkowej tablicy z fotografiami szkolnego rocznika. Najstarsze tableau na stałe zamieszczone jest w sekretariacie szkoły, a to najnowsze wisi tu przez rok po odejściu rocznika, aby następnie zostało dołączone do galerii mieszczącej się na korytarzach szkolnych. Niestety kilka tych cennych pamiątek po latach uległo zniszczeniu.

Dzięki inicjatywie i za sprawą zdecydowanych działań Pana Radosława Machnika do galerii powróciło tableau rocznik Matura 1979. W ten sposób została ocalona od zapomnienia czteroletnia historia absolwentów, którzy tworzyli ją w latach 1975 – 1979. Poza tym Pan Radosław pozostawił w szkole bogaty materiał filmowy i fotograficzny związany z ówczesną klasą IV B, której wychowawcą był Pan Józef Ciesiołka.

Przekazanie tableau szkole stało się okazją do spotkania grupy szkolnych kolegów z dyrektorem szkoły Panią Marią Tomalak. Ciepłych wspomnień o nauczycielach i opowieściom o przeróżnych zdarzeniach z tamtych lat nie było końca.