Z ogromną dumą i radością przyjęliśmy wiadomość, że nasz wybitny Absolwent oraz wieloletni, ceniony Nauczyciel historii i wiedzy o społeczeństwie – pan Michał Jarnecki – otrzymał z rąk Prezydenta RP nominację belwederską profesora nauk humanistycznych. To najwyższy stopień naukowy w Polsce, stanowiący zwieńczenie imponującej drogi naukowej, ale dla naszej społeczności to przede wszystkim powód do osobistej dumy.
Prof. dr hab. Michał Jarnecki to postać wyjątkowa. Jako absolwent, który nigdy nie zapomniał o swoich korzeniach. Od lat udowadnia, że pasja zaszczepiona w murach III LO może stać się fundamentem światowej kariery naukowej. Jego nominacja to jasny sygnał dla naszych obecnych uczniów, że III LO jest miejscem, w którym startują najodważniejsze marzenia o wielkiej nauce.
Profesor Jarnecki to mistrz i pedagog, który przez lata kształtował w naszej szkole umysły młodych ludzi, zarażając ich miłością do historii, krytycznego myślenia i podróży. Jego lekcje i wykłady to nie tylko fakty – to lekcje zrozumienia procesów, które kształtują naszą rzeczywistość.
Serdecznie gratulujemy Panu Profesorowi i życzymy dalszych sukcesów oraz niesłabnącej energii do odkrywania kart historii.
fot. fb Michał Jarnecki


