Białe szaleństwo matematyków ⛷

Rok temu zrodził się  pomysł, a teraz został zrealizowany. Integracyjny wyjazd narciarski klas matematycznych do Zieleńca zorganizowały dwie matematyczki: pani Justyna Janecka i pani Iwona Wendt przy ogromnym wsparciu pana Marka Sztukowskiego, przewodniczącego rady rodziców klasy 3a. Jakże ważną funkcję instruktora narciarskiego pełniła nauczycielka wychowania fizycznego pani Izabela Lis.

Przepiękna pogoda i świetne warunki śniegowe pozwoliły na prawdziwą narciarską ucztę. Żądni szusowania po białym puchu matematycy nie odpuścili nawet nocnej jazdy💪. Prawie wszyscy uczestnicy zimowej wyprawy to zaprawieni narciarze, ale w grupie znalazło się również kilkoro adeptów narciarstwa, którzy pod okiem pani Lis utrwalali nabyte umiejętności. Dzięki profesjonalnemu instruktażowi szybko oswoili narty, załapali podstawy bezpiecznej jazdy, a po dwóch dniach samodzielnie korzystali z wyciągu orczykowego i krzesełkowego💪.

Podstawa programowa kształcenia ogólnego wskazuje, że ważnym zadaniem szkoły jest edukacja zdrowotna, której celem jest rozwijanie u uczniów postawy dbałości o zdrowie własne i innych ludzi, więc tym bardziej należy podkreślić, że wszyscy z nart wrócili cali, zdrowi i bez żadnych kontuzji👍.