Biologiczno-lekarski Kalisz

We wtorek 14 marca klasa 2b reprezentująca nasze liceum wraz z opiekunami: panem Jackiem Pawłowskim, panią Katarzyną Więcławik i panią Katarzyną Kamzol pojechała na wycieczkę do Akademii Kaliskiej, która już wkrótce będzie Uniwersytetem Kaliskim. Podczas wizyty uczniowie mogli zobaczyć świetnie wyposażone pracowanie Wydziału Pielęgniarskiego i Położniczego. Młodzieży były także udostępnione wszystkie fantomy wysokiej wierności tzn. takie, które funkcjonują i wyglądają jak prawdziwi ludzie, nawet „mówią” i można od nich „pobrać krew”. Odwiedzając wydział kosmetyczny każdy mógł skorzystać z zabiegu pielęgnacyjnego na dłonie, a na koniec spróbować swoich sił w udzielaniu pierwszej pomocy.

Podsumowując, czekamy na kolejny wyjazd do Akademii Kaliskiej, z którą III LO nawiązało współpracę i liczymy na otwarcie Wydziału Lekarskiego.

Emilia Perlińska (uczennica klasy 2b) i Jacek Pawłowski (nauczyciel biologii)