Biologiczny Krak贸w w barwach jesieni 馃槂

Pocz膮tek pa藕dziernika uczniowie klasy 4c o profilu biologiczno-chemicznym pod opiek膮 pani Barbary Niemand oraz wychowawczyni pani Agnieszki Sobczak sp臋dzili w stolicy ma艂opolski. Zapraszamy do przeczytania relacji z tej eskapady.

Po czterogodzinnej podr贸偶y poci膮giem przyjemnie by艂o pospacerowa膰 po krakowskim Kazimierzu kosztuj膮c apetycznych zapiekanek, z kt贸rych s艂ynie krakowski 鈥瀘kr膮glak鈥 ;). Wiecz贸r sp臋dzili艣my na Wydziale Biochemii i Biotechnologii UJ, ws艂uchuj膮c si臋 w wyk艂ady, kt贸re zorganizowa艂 dla Nas – nasz absolwent – Dariusz Klo艅ski, obecnie student Biotechnologii. We wtorek zwiedzali艣my Krak贸w, odwiedzaj膮c najbardziej kultowe miejsca na jego mapie;). Podziwiali艣my obrazy m.in. Che艂mo艅skiego i Matejki w Krakowskich Sukiennicach, powt贸rzyli艣my 偶yciorys Ko艣ciuszki oraz wdrapali艣my si臋 na Kopiec :D. Odwiedzili艣my tak偶e smoka na Wawelu i dotkn臋li艣my serca dzwonu Zygmunta ufaj膮c, 偶e przyniesie cho膰 odrobin臋 szcz臋艣cia na egzaminach maturalnych ;). Tak膮 historyczn膮 i nietuzinkow膮 powt贸rk臋 zafundowa艂a Nam pani Marta, kt贸ra by艂a nasz膮 przewodniczk膮, a r贸wnocze艣nie sprawczyni膮 pobicia rekord贸w krok贸w na naszych krokomierzach ;). Wieczory sp臋dzali艣my w pokojach hotelowych rozmawiaj膮c, czytaj膮c, graj膮c i przegryzaj膮c, niekoniecznie zdrowe przek膮ski ;). W 艣rod臋 przed wyjazdem mieli艣my okazj臋 spacerowa膰 w Podziemiach Krakowa, a nast臋pnie pokona膰 mega niewygodne schody, kt贸re zaprowadzi艂y nas na szczyt Wie偶y Ratuszowej.. Uff, by艂o wyczerpuj膮co ;). Po obiedzie, z pluszowym smokiem w r臋ku, przegryzaj膮c tradycyjny obwarzanek udali艣my si臋 w drog臋 powrotn膮 do Ostrowa ;).

Krak贸w jesieni膮 ma w sobie co艣 magicznego ;). Dla nas ta wycieczka by艂a nie tylko mo偶liwo艣ci膮 鈥瀙od艂adowania baterii鈥 na kolejne tygodnie przygotowa艅 do egzamin贸w maturalnych, ale, co najwa偶niejsze, czasem sp臋dzonym razem :).

Uczestnicy wyjazdu – uczniowie klasy 4c