Biologiczny sukces Agaty?

Z ogromną przyjemnością informujemy, że uczennica klasy 2d Agata Wojtczak zakwalifikowała się do etapu centralnego Olimpiady Wiedzy Biologicznej i Ekologicznej organizowanej przez Wdział Nauk Biologicznych Uniwersytetu Kazimierza Wielkiego w Bydgoszczy.

Celem Olimpiady jest rozwijanie zainteresowań związanych z biologią oraz ekologią. Agata oraz pozostali uczestnicy mieli okazję zaprezentować swoje biologiczne zamiłowania, przygotowując postery naukowe. W tym miejscu ogromne gratulacje także dla Amelii Walczak (II d), Katarzyny Raczak (III c) oraz Nadii Zwolińskiej (III d), które w bardzo interesujący i profesjonalny sposób przygotowały swoje prace. Oczywiście, nie zabrakło rozwiązywania zadań testowych na poziomie szkolnym oraz regionalnym.

Przed Agatą etap centralny (ogólnopolski), który odbędzie się już 25 kwietnia na zamku w Golubiu–Dobrzyniu (woj. kujawsko-pomorskie).

Wszystkim młodym przyrodnikom życzymy radości z odkrywania swoich pasji oraz odwagi i konsekwencji w dążeniu do realizacji wymarzonych celów.

Opiekunem merytorycznym uczennicy była pani Agnieszka Sobczak – nauczycielka biologii i chemii. Pieczę nad uczennicą podczas zmagań w etapie centralnym będzie pełniła pani Katarzyna Więcławik – nauczycielka chemii oraz wychowawczyni Agaty.