Biologiczny sukces Agaty馃挭

Z ogromn膮 przyjemno艣ci膮 informujemy, 偶e uczennica klasy 2d Agata Wojtczak zakwalifikowa艂a si臋 do etapu centralnego Olimpiady Wiedzy Biologicznej i Ekologicznej organizowanej przez Wdzia艂 Nauk Biologicznych Uniwersytetu Kazimierza Wielkiego w Bydgoszczy.

Celem Olimpiady jest rozwijanie zainteresowa艅 zwi膮zanych z biologi膮 oraz ekologi膮. Agata oraz pozostali uczestnicy mieli okazj臋 zaprezentowa膰 swoje biologiczne zami艂owania, przygotowuj膮c postery naukowe. W tym miejscu ogromne gratulacje tak偶e dla Amelii Walczak (II d), Katarzyny Raczak (III c) oraz Nadii Zwoli艅skiej (III d), kt贸re w bardzo interesuj膮cy i profesjonalny spos贸b przygotowa艂y swoje prace. Oczywi艣cie, nie zabrak艂o rozwi膮zywania zada艅 testowych na poziomie szkolnym oraz regionalnym.

Przed Agat膮 etap centralny (og贸lnopolski), kt贸ry odb臋dzie si臋 ju偶 25 kwietnia na zamku w Golubiu鈥揇obrzyniu (woj. kujawsko-pomorskie).

Wszystkim m艂odym przyrodnikom 偶yczymy rado艣ci z odkrywania swoich pasji oraz odwagi i konsekwencji w d膮偶eniu do realizacji wymarzonych cel贸w.

Opiekunem merytorycznym uczennicy by艂a pani Agnieszka Sobczak – nauczycielka biologii i chemii. Piecz臋 nad uczennic膮 podczas zmaga艅 w etapie centralnym b臋dzie pe艂ni艂a pani Katarzyna Wi臋c艂awik – nauczycielka chemii oraz wychowawczyni Agaty.