Body Worlds, Noc Biolog贸w i Robaczki z III LO馃憤

Mimo i偶 pi膮tek 13 wielu kojarzy si臋 z pechowym dniem, takowy dla Robaczk贸w z III LO聽 na pewno nie by艂. Wr臋cz przeciwnie. Tego dnia niemal 60-osobowa grupa uczni贸w klas biologicznych (2d, 3b, 3c i 3d) wraz z opiekunami: pani膮 Katarzyn膮 Kamzol, pani膮 Karolin膮 Szybk膮-Kmiecik, panem Marcinem Grzybkiem i panem Jackiem Paw艂owskim uda艂a si臋 na wycieczk臋 do Poznania. Pierwszym punktem by艂 udzia艂 w niezwyk艂ej wystawie Body Worlds. Uczniowie dzi臋ki niezwykle charyzmatycznej pani Przewodnik mieli mo偶liwo艣膰 odkrywanie ludzkiej anatomii i fizjologii. Na wystawie znalaz艂o si臋 ponad 150 prawdziwych eksponat贸w ludzkich cia艂. Zwiedzaj膮cy mogli dowiedzie膰 si臋 jak dzia艂a ludzkie cia艂o, gdy jest zdrowe. W tym celu przedstawiono obok siebie narz膮dy zdrowe i chore. Wystawa niew膮tpliwie inspiruje ludzi w ka偶dym wieku do dbania o siebie i swoj膮 kondycj臋. Kolejnym punktem by艂 udzia艂 w Nocy Biolog贸w organizowanej niemal corocznie przez Uniwersytet Adama Mickiewicza. M艂odzie偶 mia艂a okazj臋 uczestniczy膰 w interesuj膮cych wyk艂adach, laboratoriach, pokazach oraz warsztatach, np. CSI III 鈥 Kryminalne Zagadki Wydzia艂u Biologii: Izolacja DNA czy Eksperymentalne 艣ledzenie skutk贸w zanieczyszcze艅 w贸d: od kawy do 艣rodk贸w czysto艣ci.

Organizatorem wyjazdu by艂a pani Agnieszka Sobczak.