Body Worlds, Noc Biologów i Robaczki z III LO?

Mimo iż piątek 13 wielu kojarzy się z pechowym dniem, takowy dla Robaczków z III LO  na pewno nie był. Wręcz przeciwnie. Tego dnia niemal 60-osobowa grupa uczniów klas biologicznych (2d, 3b, 3c i 3d) wraz z opiekunami: panią Katarzyną Kamzol, panią Karoliną Szybką-Kmiecik, panem Marcinem Grzybkiem i panem Jackiem Pawłowskim udała się na wycieczkę do Poznania. Pierwszym punktem był udział w niezwykłej wystawie Body Worlds. Uczniowie dzięki niezwykle charyzmatycznej pani Przewodnik mieli możliwość odkrywanie ludzkiej anatomii i fizjologii. Na wystawie znalazło się ponad 150 prawdziwych eksponatów ludzkich ciał. Zwiedzający mogli dowiedzieć się jak działa ludzkie ciało, gdy jest zdrowe. W tym celu przedstawiono obok siebie narządy zdrowe i chore. Wystawa niewątpliwie inspiruje ludzi w każdym wieku do dbania o siebie i swoją kondycję. Kolejnym punktem był udział w Nocy Biologów organizowanej niemal corocznie przez Uniwersytet Adama Mickiewicza. Młodzież miała okazję uczestniczyć w interesujących wykładach, laboratoriach, pokazach oraz warsztatach, np. CSI III – Kryminalne Zagadki Wydziału Biologii: Izolacja DNA czy Eksperymentalne śledzenie skutków zanieczyszczeń wód: od kawy do środków czystości.

Organizatorem wyjazdu była pani Agnieszka Sobczak.