Brązowa tarcza dla III LO

W ogólnopolskim Rankingu najlepszych liceów 2024 przygotowanym przez „Perspektywy” nasza szkoła ponownie zdobyła BRĄZOWĄ TARCZĘ plasując się na 61. miejscu w Wielkopolsce  (692. w Polsce). Jest to zarazem drugi wynik w powiecie ostrowskim.

W 26. edycji Rankingu Liceów i Techników kapituła analizowała wyniki 1431 liceów ogólnokształcących (spośród 2246) i 1231 techników (spośród 1755), które spełniły kryterium wejścia do Rankingu (szkoły, w których maturę w maju 2023 r. zdawało minimum 12 maturzystów oraz w których wyniki średnie z języka polskiego i matematyki zdawanych obowiązkowo były nie niższe niż 0,75 średniej krajowej). Zgodnie z regulaminem licea ogólnokształcące były oceniane według trzech kryteriów. Są to: sukcesy szkoły w olimpiadach, wyniki matury z przedmiotów obowiązkowych oraz wyniki matury z przedmiotów dodatkowych. Jesteśmy dumni, że znaleźliśmy się w tym zaszczytnym gronie💪.