By spojrze膰 na chemiczny 艣wiat..馃И

Przez okres pandemii i zdalnego nauczenia uczniowie byli pozbawieni mo偶liwo艣ci samodzielnego eksperymentowania. Na szcz臋艣cie teraz, po zniesieniu obostrze艅 i ustabilizowaniu si臋 sytuacji, mog膮 powr贸ci膰 do zaj臋膰 praktycznych zar贸wno w szkole (w ramach lekcji chemii oraz laboratorium realizowanego w klasie 4), jak i podczas wyjazd贸w na uczelnie wy偶sze. I taki te偶 by艂 cel wyprawy klasy 3cp do Wroc艂awia. 8 czerwca uczniowie wraz z wychowawczyni膮 i opiekunkami opu艣cili mury III LO i wzi臋li udzia艂 w zaj臋ciach laboratoryjnych na Wydziale Chemii UWr 馃И鈿楋笍馃暢锔忦煋濃湉锔忦煋, kt贸re by艂y doskona艂ym uzupe艂nieniem materia艂u realizowanego w szkole. Taka przys艂owiowa 鈥瀔ropeczka nad i鈥, je偶eli chodzi o podsumowanie dzia艂u, jakim s膮 jednofunkcyjne pochodne w臋glowodor贸w.

Po zaj臋ciach uczestnicy chemicznych eksperyment贸w udali si臋 na ma艂y spacer po stolicy Dolnego 艢l膮ska, a tak偶e na uzupe艂nienie zu偶ytych podczas zaj臋膰 kalorii.

Koordynatorem wyjazdu by艂a pani Agnieszka Sobczak 鈥 nauczycielka biologii i chemii, a opiek臋 nad uczniami sprawowa艂y panie Katarzyna Wi臋c艂awik oraz Lidia Stachurska.