Close Encounters with the Fascinating World of James Joyce

14 listopada uczniowie naszej szkoły wzięli udział w XV Konkursie Tłumaczeniowym Ziemi Kaliskiej. W zmaganiach uczestniczyło 172 uczniów z 19 szkół. Zawodnicy tłumaczyli fragment powieści Dublińczycy (The Dubliners) Jamesa Joyce’a. Ocenie podlegała wierność przekładu i stylistyka języka polskiego. Po konkursie odbyła się prezentacja kulturowa dr. Bartosza Kowalczyka „Powieść początku XX wieku: Co płynie strumieniem świadomości?”, a następnie spotkanie z  Maciejem Świerkockim, polskim pisarzem i tłumaczem literatury anglojęzycznej, autorem nowego przekładu Ulissesa Jamesa Joyce’a.  Uczniowie mieli też okazję uczestniczyć w warsztatach gramatycznych, podczas których rozegrano quiz. Mistrzem tej konkurencji okazał się Jakub Banasiak z klasy 1a, a III miejsce zajęła Zuzanna Andrzejak z 4a!

Wszystkim uczestnikom dziękujemy za reprezentowanie naszej szkoły w tym wyjątkowo trudnym konkursie!💪