Ćwiczenia edukacji pożarniczej klasy pierwszej

Wyjątkowo bardzo aktywnie przebiegały 02 marca zajęcia edukacji pożarniczej na terenie komendy PSP. Ćwiczenia składały się z 3 części, które były powiązane ze sobą i stanowiły jakby jedną całość. Na początku uczniowie pod nadzorem instruktorów zakładali maski powietrzne. Po dopasowaniu i sprawdzeniu bezpieczeństwa udawali się na salkę wydolnościową, gdzie na przesuwnej drabinie pokonywali wysokość 8 metrów.

Ostatnim, a zarazem końcowym elementem ćwiczeń było przejście przez niełatwe pomieszczenia komory dymowej. Ćwiczącym towarzyszyła ciemność, zadymienie a także krzyki, jakie mogą wystąpić podczas realnego zagrożenia. Wszyscy potraktowali to bardzo poważnie nawet do tego stopnia, że  dwukrotnie pokonali te przeszkody.

Podczas zajęć opiekę sprawował pan Antoni Szczurek przy wsparciu pana Sergiusza Nawrota, który również postanowił zmierzyć się z maską powietrzną i drabiną 👍. Kto wie, może następnym razem przejdzie i przez komorę dymną? Na pewno będzie to niezapomniane wrażenie.