Ćwiczenia w komorze dymowej

W czwartek 1 grudnia uczniowie edukacji pożarniczej klasy pierwszej brali udział w zajęciach praktycznych na terenie komendy PSP. Oprócz ćwiczeń związanych z rozwijaniem i zwijaniem węży strażackich druhny oraz druhowie przeszli bardzo ważny sprawdzian zarówno pod względem fizycznym, jak i psychicznym. Tym testem były zajęcia w komorze dymowej. Przy małej widoczności, w ciasnych pomieszczeniach, zadymieniu i odgłosach osób wzywających pomocy trzeba było pokonać poszczególne przeszkody. Wcześniej w sali wydolnościowej, która stanowiła nieodłączny element tych ćwiczeń, uczniowie wykonywali ćwiczenia na ruchomej bieżni i ruchomej drabinie. Łatwo nie było, ale była satysfakcja z pokonania przeszkód i zaliczenia ćwiczenia.

W zajęciach wzięło udział 38 uczniów, a opiekę  sprawował pan Antoni Szczurek przy wsparciu pana Krystiana Zybały.