Drzwi Otwarte już za nami!?

W piątek 4 marca 2022 roku w Naszej Szkole odbyły się Drzwi Otwarte. III LO odwiedziło aż 366 uczniów Szkół Podstawowych nie tylko Powiatu Ostrowskiego, ale i ościennych. Gościliśmy ósmoklasistów z Kalisza, Pleszewa, Kowalewa, Rozdrażewa, Taczanowa, Kotlina, Mikstatu, Nowych Skalmierzyc itd., którzy w zorganizowanych grupach pod przewodnictwem Naszych Uczniów zwiedzali zakamarki Naszego Liceum. Podczas spaceru kandydaci mieli okazję zapoznać się z Naszą ofertą edukacyjną. W poszczególnych salach zostały zaprezentowane języki obce dedykowane między innymi klasie lingwistycznej, a także biologia, chemia i matematyka, które dominują w klasach biologiczno-chemicznej z językiem angielskim, biologiczno-chemicznej z matematyką, biologiczno-matematycznej czy biologiczno-geograficznej, czyli sportowej, a także matematycznej z geografią bądź informatyką. Odwiedzający zapoznali się także z Naszą dodatkową ofertą edukacyjną, co podkreśla, iż jesteśmy szkołą wielu pasji. Podczas indywidualnych rozmów z Naszymi Uczniami i Nauczycielami ósmoklasiści nie tylko otrzymali komplet informacji dotyczących nauki w III LO, ale dowiedzieli się co nieco o klimacie i atmosferze Naszej szkoły.

Jesteśmy OTWARCI na każdego młodego człowieka, który chce w życiu osiągnąć swój cel. Mamy nadzieję, że już wkrótce dołączycie do nas w licealnej przygodzie! Jeśli chcecie Nas odwiedzić pierwszy raz lub jeszcze raz ? i poczuć atmosferę III LO, zapraszamy na Drzwi Otarte Bis 8 kwietnia 2022 roku od godziny 12.00 do 18.00. Przyjdźcie! Zobaczcie! Zdecydujcie i… zostańcie z Nami! ?