Dzień Dziecka w III LO

Wszyscy jesteśmy dziećmi i dzieci w sobie nosimy…

1 czerwca w Naszej Szkole obchodziliśmy Dzień Dziecka. Było wesoło, kolorowo, słodko, bajkowo, naukowo, sportowo – po prostu fajnie 😃. Oj! Działo się dużo zarówno w murach III Liceum, jak i poza nimi. Dla wszystkich wielbicieli piłki nożnej katedra wychowania fizycznego zorganizowała turniej piłki nożnej (o czym można więcej dowiedzieć się tutaj), natomiast Samorząd Uczniowski przygotował dla wszystkich klas grę terenową Śladami postaci z bajek, która została przeprowadzona na trzy tury – ich zwycięzcami zostały odpowiednio klasy 1b, 2e i 2b. Wielbiciele królowej nauk mieli okazję wziąć udział w zajęciach z matematyki… rekreacyjnej, czyli zagrać w logiczne gry planszowe, szachy, poćwiczyć myślenie strategiczne i uruchomić swoją wyobraźnię przestrzenną. Młodzież z klasy 1c wraz z wychowawczynią panią Małgorzatą Wawrzyniak-Pastuszak i panią Aliną Wesołowską-Lisiak w towarzystwie przewodnika spacerowała po Ostrowie Wielkopolskim poznając jego zakamarki i pałaszując przepyszne lody, natomiast 43 uczniów (1a, 1d, 1f, 2a) pod czujnym okiem pana Marcina Olejnika, pani Agnieszki Sobczak, pani Izabeli Lis, pani Anny Wawrzyniak i pani Katarzyny Więcławik wzięła udział w spływie kajakowym rzeką Baryczą. Zaś klasa 3dp najpierw odkrywała Kinder niespodziankę, by nasycona słodką czekoladą wsłuchiwać się w bajkę o brzydkim kaczątku czytaną przez wychowawczynię panią Donatę Kasprzak.

To był bardzo udany Dzień Dziecka! 👍🥰

Zapraszamy do obejrzenia galerii.