Dzień Ziemi w III LO

Każdego roku 22 kwietnia przypada Światowy Dzień Ziemi. W tym dniu na całym świecie odbywają się uroczystości, imprezy i spotkania, mające na celu promocję postaw proekologicznych. W tym roku tematem przewodnim były kwestie klimatyczne. Organizatorzy zwrócili szczególną uwagę na promowanie postaw proekologicznych w społeczeństwie oraz budowanie świadomości dotyczącej wspólnego kształtowania przyszłości planety. Przypomniano o właściwym segregowaniu śmieci, sadzeniu drzew, oszczędzaniu wody oraz innych czynnościach wpływających bezpośrednio na kondycję Ziemi.
Z okazji obchodzonego Dnia Ziemi uczniowie III LO uczestniczyli w kilku ważnych wydarzeniach. Między innymi uczniowie kl. 1a wraz z wychowawcą i przewodnikiem turystycznym wzięli udział w wycieczce po Ostrowie Wielkopolskim.
Grupa chętnych uczniów wzięła udział w prelekcjach online, które transmitowane były przez Collegium Geographicum UAM w Poznaniu. Pierwsza z nich „Mapuj Klimat” dotyczyła narzędzi cyfrowych włączających mieszkańców w zbieranie informacji geograficznej na temat skutków zmian klimatu, druga „O przyszłości lodu na świecie” dotyczyła zmian klimatycznych, które wpływają na topnienie lodowców i lądolodów.
Dla zainteresowanych uczniów odbył się quiz o tematyce dotyczącej Dnia Ziemi w formie kahoota. Zwyciężczynią quizu została uczennica kl. 2c – Martyna Glapa.
Organizatorem wydarzeń był nauczyciel geografii pan Przemysław Zimniak.