„Farewell, miss Iza” – czyli „Lalka” na deskach OCK-u

20 marca 2023 roku klasy 2c, 2e, 2f oraz 3c wzięły udział w spektaklu muzycznym przygotowanym przez Teatr im. Juliusza Słowackiego w Krakowie w reżyserii Tadeusza Łomnickiego na podstawie Lalki Bolesława Prusa. Powieść ta jest lekturą obowiązkową na maturze, a dzięki spektaklowi uczniowie mieli możliwość zapoznać się nie tylko z losami głównego bohatera, Stacha Wokulskiego, ale także z reżyserską interpretacją takich postaci, jak Izabela Łęcka, Ignacy Rzecki czy Michał Szuman, bardzo dojrzały przyjaciel Wokulskiego, w którego wcielił się bardzo młody aktor. Dzięki muzycznym wykonom aktorów, z muzyką na żywo, a jakże, przeżycie estetyczne miało szczególnie wyrazisty charakter.

Koordynatorem teatralnego zamieszania była pani Maria Libera, którą wspierały panie: Donata Kasprzak, Sylwia Szubert oraz Karolina Szybka-Kmiecik.